Skip to main content

Vodafone Grubu Ticari Operasyonlar ve Strateji Dünya Başkanı Serpil Timuray, Fortune Dergisi tarafından 2017 yılı “En Güçlü Kadınlar Uluslararası Listesi’nde dünyanın en güçlü 27. kadını seçildi.

Geçtiğimiz sene dünyanın en güçlü kadınları listesinde 23. sırada yer alan Vodafone Grubu’nun Ticari Operasyonlar ve Strateji Dünya Başkanı Serpil Timuray, 2017 yılında da ilk 50 isim arasına girmeyi başardı. Timuray, Fortune Dergisi’nin 2017 yılı kapsamında yayınlandığı “En Güçlü Kadınlar Uluslararası Listesi”nde 27. sırada yer aldı.

Serpil Timuray, Ocak 2014 itibarıyla Londra merkezli Vodafone Grubu’nun dünya İcra Kurulu’nda görev alıyor. Timuray, mevcut sorumluluğu kapsamında, Grubun marka, ürün ve servis portföyü, cihaz portföyü, pazarlama, satış, dağıtım, müşteri hizmetleri fonksiyonları ve bu fonksiyonlardaki yetenek gelişiminden sorumlu. Grubun, 51 ülkede 33 telekom operatörü ile anlaşmalı işbirlikleri de kendisine bağlı. Ayrıca Vodafone Grubu’nun strateji geliştirmesinden sorumlu olan Timuray, global inovasyon ve transformasyon programlarını yönetiyor.

Timuray, dünya çapında 800’den fazla telekom operatörünün temsil edildiği Londra merkezli GSMA’da Yönetim Kurulu üyeliği ve aynı zamanda Vodafone Türkiye Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini de sürdürüyor.

Timuray ayrıca, Nisan 2015 itibarıyla, Paris merkezli Danone Grubu’nun dünya Yönetim Kurulu’nda bağımsız üye olarak yer alıyor.

Timuray, Vodafone Grubu bünyesinde “Çeşitlilik ve Dahiliyet Komitesi”nin liderliğini de üstleniyor. Bu komitenin çalışmaları arasında, yönetim pozisyonlarında kadın oranını artırmak üzere geliştirdiği ve tüm ülkelerde uygulamaya alınan “özel doğum izni” politikası ve kariyerine ara vermiş kadınların yeniden iş hayatına dönebilmelerine fırsat veren Vodafone ReConnect projesi ile dikkat çekiyor.