Skip to main content

Anadolu Efes oyuncularına ‘Senden Daha Güzel’ sürprizi başlığında YouTube’ta yer alan viral videonun sosyal ve geleneksel mecra paylaşım bilgileri bir infografikte paylaşıldı.  Anadolu Efes Spor Kulübü için yapılan viral çalışma…
Anadolu Efes oyuncularına ‘Senden Daha Güzel’ sürprizi başlığında YouTube’ta yer alan viral videonun sosyal ve geleneksel mecra paylaşım bilgileri bir infografikte paylaşıldı. 
Anadolu Efes Spor Kulübü için yapılan viral çalışma hakkında sosyal medyada ve basında yer alan yansımalar bir infografik tasarımda toplandı. 
Sosyal medyada viral videonun ilk üç günde yapılan toplam paylaşım sayısının 80 bini bulduğu verisine yer verilen infografikte, yapılan paylaşımların yüzde 90’ının Twitter üzerinden gerçekleştiği bilgisi paylaşıldı. 
Viral video sosyal medyada paylaşıldığı ilk iki hafta boyunca, YouTube’ta önerilen videolarda birinci sırada kaldı ve toplamda 4 milyon 91 bin 559 izlenme sayısına ulaştı. 
Yazılı basın ve TV’den toplam erişimde ise 29 milyon 625 bin 35 kişiye ulaşıldı. 
Viral videonun ardından medyada izlenme oranlarının paylaşıldığı infografik, sosyal medya ajansı Promoqube’un ürünü olan Sense Monitoring Tool kullanılarak hazırlandı.