Skip to main content

‘Selfie’ çubuğundan sonra şimdi ‘belfie’ çubuğu çıktı

“Selfie” çubuğu geçtiğimiz sene yurtdışında kullanımda popülerliğe ulaşmıştı. 2015 yılının ise “belfie” yılı olabileceği konuşuluyor.

Kim Kardashian’ın öne attığı “belfie” terimi konusuna yabancıysanız; “belfie”, arkanızdan çekilen “selfie” anlamına geldiğini söyleyelim. Belfie pozu Rihanna, Miley Cyrus, Heidi Klum, Nicki Minaj gibi ünlü isimler tarafından tercih ediliyor.

“Belfie”yi elde etmek, ‘selfie’de olduğu gibi hiç de kolay görünmüyor. Busines Insider, yer verdiği haberde “belfie”yi “selfie”nin bir üst seviyesi olarak nitelendiriyor.

Fotoğrafı aynadan çekmiyorsanız; telefonu dikkatlice hizalamanız, odaklamanız ve omuz üzerinden çekeceğiniz fotoğrafta gerekli ayarlamaları yapmanız gerekiyor. Tüm bu adımları izlerken de çekeceğiniz kareyi göremiyorsunuz.

“Belfie” çubuğu ise bu aşamaları kolaylaştırıyor:

“Selfie” çubuğunun aksine “belfie” çubuğu bükülebilir ve fotoğrafları arkanızdan çekmeniz için ideal bir araç görevini görüyor. Titanyum çeliğinden yapılan bu çubuğun isteğe bağlı olarak açısı ayarlanabiliyor.

“Belfie” çubuğu, fotoğraf merkezli sosyal ağ sitesi on.com sitesindeki “selfie” uzmanları tarafından oluşturuldu. Ürünü oluşturmadan önce on.com, 10 binin üzerinde “selfie” uzmanının görüşünü aldı.

Kaynak: Business Insider