Skip to main content

Finans sektöründe yenilikçi projelerin ve pazarlama başarılarının ödüllendirildiği Sardis Ödülleri’nde yılın kazananları belli oldu.

Finans dünyasını bir araya getiren, sektördeki yenilikçi projeleri ve pazarlama başarılarını ödüllendiren Sardis Ödülleri’nde bu yılın kazananları belli oldu.

Mapfre Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Nazan Somer Özelgin başkanlığındaki jürinin yürüttüğü çalışmalar ile 300’e yakın başarılı proje arasından belirlenen kazananlara ödülleri Simge Fıstıkoğlu’nun sunuculuğunda takdim edildi. Sardis Ödülleri 2022’de 1 Büyük Ödül ve 5 Bölüm Ödülü’nün yanı sıra 12 Altın ve 37 Gümüş Sardis de sahiplerine ulaştı.

Türkiye İş Bankası, İşte Benim Maximum’um projesi ile 2022 Sardis Ödülleri’nde Sardis Büyük Ödülü’ne layık görüldü.

İnovasyon Bölümü‘nün Altın Sardisleri, Yeni Ürün ve Hizmet İnovasyonu alt bölümünde  İstanbul Dijital Medya A.Ş. ile birlikte gerçekleştirdiği İstanbulkart Mobil ile Şehri Doya Doya Yaşa projesi ile Belbim Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş.’ye, İnovatif Hızlandırma ve Kuluçka Programları, Hedef Kitleye Özgü İnovasyon ve Sürdürülebilirlik Odaklı İnovasyon alt kategorilerinde ise sırasıyla Workup & Workup Ağrı Girişimcilik Programı, İmeceMobil ve Geleceğe Orman projeleri ile Türkiye İş Bankası’na layık görüldü.

Sardis Ödülleri’ne bu yıl eklenen Veri Teknolojileri Bölümü‘nde ise Altın Sardislere hak kazanan uygulamalar, Müşteri Deneyimi ve Etkileşimi alt bölümünde EnerjiSA tarafından gerçekleştirilen Dijital E.A.S.Y. (Etkinliği Artırılmış Satış Yönetimi) projesi; Kişiselleştirilmiş Finans Önerileri alt bölümünde ise Garanti BBVA tarafından gerçekleştirilen  Finansal Sağlık projesi oldu.

Teknolojinin Yenilikçi Kullanımı Bölümü‘nün Ses Teknolojileri alt bölümünde Türkiye İş Bankası, Yapay Zeka Destekli Kişisel Asistan Maxi, En Başarılı Güvenlik Çözümü alt bölümünde ise Finartz, Secure e-Commerce 2.0 ile Altın Sardis almaya hak kazandılar.

Yaratıcılık Bölümü‘nde Yaratıcı İletişim, En İyi Reklam Filmi ve En İyi Yaratıcı Ünlü Kullanımı alt bölümlerinde verilen Altın Sardisleri ise ünlü oyuncu Çağlar Çorumlu’nun Sanat Güneşi Zeki Müren’i canlandırdığı İşte Benim Maximum’um kampanyası ile Türkiye İş Bankası topladı.

Pozitif Sosyal Etki Bölümü‘nde ise iyzico, İyiliğe Katıl – 14 Şubat Sevgililer Günü projesi ile Pozitif Sosyal Etki alt bölümü Altın Sardis’ini eve götürmeye hak kazandı.

Sardis Ödülleri 2022’de Türkiye İş Bankası, Yılın En İnovatif Finansal Kuruluşu, Veriyi En Stratejik Kullanan Finansal Kuruluşu ve Yılın En Yaratıcı Finansal Kuruluşu seçilirken, Yılın Veriyi En Stratejik Kullanan Finansal Kuruluşu Akbank, Yılın En Sorumlu Finansal Kuruluşu ise iyzico seçildi.

Türkiye İş Bankası adına ödüller, Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Sezen’e takdim edildi.

Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Sezen, MediaCat Genel Yayın Yönetmeni Pelin Özkan, Simge Fıstıkoğlu

Yılın Veriyi En Stratejik Kullanan Finansal Kuruluşu seçilerek Büyük Ödül almaya hak kazanan Akbank’ın ödülü Akbank Dijital Tasarım ve İnovasyon Bölüm Başkanı Burcu Küçükünal’a sunuldu.

Simge Fıstıkoğlu, Akbank Dijital Tasarım ve İnovasyon Bölüm Başkanı Burcu Küçükünal

Yılın En Sorumlu Finansal Kuruluşu Büyük Ödülü ise iyzico’dan Pazarlama İletişimi Yöneticisi Mustafa Güler ve Punch BBDO Yönetici Kreatif Direktörü Erçin Sadıkoğlu’na takdim edildi.

Simge Fıstıkoğlu, iyzico’dan Pazarlama İletişimi Yöneticisi Mustafa Güler ve Punch BBDO Yönetici Kreatif Direktörü Erçin Sadıkoğlu

2021 Sardis Ödülleri’nin kazananlar listesine buradan ulaşabilir, ödül töreninin tamamını Sardis Awards YouTube hesabından izleyebilirsiniz.