Skip to main content

SAP Türkiye ve SAP SEFA bölgesinin yeni pazarlama direktörü belli oldu.

SAP, kadrosunu genişletmeye devam ediyor. SAP’nin büyüme hedeflerinde yer alan Güney Avrupa bölgesi içinde yapılandırdığı, Türkiye’nin de içinde yer aldığı SAP SEFA Bölgesi’nin (South Europe and Francophone Africa) Pazarlama Direktörlüğüne Özlem Kestioğlu Özel atandı. İçinde İspanya, Türkiye, Portekiz, İsrail ve Fransızca konuşan Afrika ülkelerinin olduğu bölgede stratejik büyüme planlarının oluşturulmasından ve pazarlama operasyonlarından sorumlu olacak Özlem Kestioğlu Özel, dijital pazarlama stratejileri ile bölgenin büyüme hedeflerine katkı sağlayacak. Bölgesel sorumluluğun yanında aynı zamanda SAP Türkiye’nin Pazarlama Direktörü olarak görev alacak Özlem Kestioğlu Özel, inovatif pazarlama stratejileri geliştirerek Türkiye’de yeni iş alanları oluşturulmasına odaklanacak.

Bilişim teknolojileri endüstrisinde 20 yıla yakın derin bir deneyime sahip olan Özlem Kestioğlu Özel, kariyerine SAP’de başladıktan sonra Oracle, Koç Sistem ve Accenture gibi uluslararası şirketlerde üst düzey rollerde görev aldı.

Marmara Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Özlem Kestioğlu Özel, toplumsal gönüllülük çalışmaları kapsamında birçok Teknoloji kuluçka merkezinde aktif mentorluk ve danışmanlık yapıyor. Halen WeConnect bünyesinde kadın sahipliğindeki girişimlere mentorluk yapmakta olup, aynı zamanda TurkishWin ve Binyaprak yönetim kurulu danışmanı olarak görev yapıyor.