ATAMALAR

Burcu Şahin | 08.04.2017 - 22:35

SAP Türkiye’ye yeni genel müdür

SAP Türkiye’nin yeni genel müdürü Uğur Candan oldu.

Kurumsal uygulama ve yazılım alanında dünya liderlerinden SAP’nin Türkiye Genel Müdürlüğüne  Uğur Candan atandı. Candan, Nisan 2017’de Zeynep Keskin’den görevi resmen devraldı.

SAP Türkiye’nin sosyal medya sayfalarından yaptığı açıklama şöyle;

“SAP Türkiye’de Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (COO, Chief Operating Officer) olarak görev yapan ve genel yönetim fonksiyonlarından sorumlu olan Uğur Candan, 6 Nisan 2017 tarihi itibarıyla SAP Türkiye Genel Müdürlüğüne vekaleten atanmıştır.

SAP Türkiye’nin kuruluşunda yer alan yöneticilerden biri olan Uğur Candan; COO ünvanından önce Türkiye’de ve ve yurt dışında çeşitli kademelerde görev yapmıştır. Boğaziçi Üniversitesi Makine ve Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olmuş, İngiltere’de Nottingham Üniversitesinde üretim sistemleri konusunda yüksek lisans yapmıştır. SAP’deki 15 yılı aşkın deneyimi ve ileri teknolojiler alanındaki fikir lideri konumu ile Uğur Candan’ın SAP Türkiye’nin ulaştığı başarıyı daha da ileriye taşıyacağına inanıyoruz.

1 Haziran 2012 tarihinden beri SAP Türkiye Genel Müdürlüğünü yürüten Sn. Zeynep Keskin’in global bir atama ile SAP Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Satış, Pazarlama ve E-ticaret çözümlerini kapsayan Customer Engagement and Commerce (CEC) iş kolunun yöneticisi olarak atandığını bildirmekten mutluluk duyuyoruz. Son 5 yıldır yürüttüğü Genel Müdürlüğü süresince SAP’nin Türkiye pazarına yaptığı katkıları daha da artıran ve alanında öncü projelere imza atan Zeynep Keskin’e katkılarından dolayı teşekkür ediyor, yeni görevinde başarılar diliyoruz.”