Skip to main content

2012 yılında ilk kez Kickstarter’da karşımıza çıkan sanal gerçeklik cihazı Oculus Rİft, uzun süren geliştirme sürecinin ardından ön siparişe sunuldu

İlk kez 2012 yılında karşımıza çıkan ve bir Kickstarter projesi olan Oculus Rift, 599 dolara ön siparişe verilebiliyor. Ayrıca siparişe verdiğiniz ürünle birlikte Xbox One kablosuz kontrol cihazı, Oculus Remote, mikrofon, Oculus Rift ile birlikte ücretsiz geliyor.

oculus-rift-vr-headset

Oculus Rift, ilk kez ortaya çıktığında Kickstarter üzerinden 2.5 milyondan fazla destek toplayarak dikkatleri üzerine çektikten sonra, 2014 yılında Facebook tarafından 2 milyar dolara satın alınarak rekor bir anlaşmaya imza atmıştı. Sanal gerçeklik cihazı Oculus Rift ilk etapta Xbox One kontrolörü ile kullanılacak. Yılın ikinci yarısında ise Oculus Touch dokunmatik kontrol cihazıyla bizimle olacak.

Özellikle oyuncuların gelişimini merakla beklediği sanal gerçeklik teknolojisi Mart ayında teslim edilecek. Bu süreçte birçok sanal oyunun piyasaya sürülmesi bekleniyor. Oculus Rift’in ilk etapta ürünü yayımlayacağı 20 ülke içerisinde şimdilik Türkiye bulunmuyor. Listedeki ülkelere buradan görebilirsiniz.