Skip to main content

Samsung’un kendi kendine onarım programı Self-Repair, artık İngiltere ve diğer Avrupa ülkelerinde kullanılabilecek.

Samsung, 2022’de ABD’de başlattığı Self-Repair adlı kendi kendine onarım programının artık İngiltere ve diğer Avrupa ülkelerinde kullanılabileceğini duyurdu. Kullanıcılar, Galaxy Book Pro ve Galaxy Book Pro 360 dizüstü bilgisayarların yanı sıra Galaxy S20, S21 ve S22 akıllı telefonlar gibi desteklenen cihazları onarmak için gereken araçlara ve parçalara erişebilecek.

Samsung Self-Repair programı, İngiltere’nin yanı sıra Belçika, Fransa, İtalya, Hollanda, Polonya, İspanya ve İsveç’te de uygulanacak. Samsung, ABD’de iFixit ile işbirliği yapmıştı, tamir takımlarının Avrupa’daki satışını ve dağıtımını ise parça distribütörleri ASWO ve 2Service üstlenecek.

Samsung Self-Repair programı ile Avrupa’daki Galaxy S20, 21 ve S22 serisi kullanıcıları telefon ekranını, arka camı ve şarj bağlantı noktalarını değiştirebilecek. Galaxy Book Pro serisi sahipleri, cihazlarını tamir etmek için ön ve arka kapak, ekran, pil, dokunmatik yüzey, parmak izi okuyuculu güç tuşu ve lastik ayaklar dahil olmak üzere 7 orijinal ekipmana erişebilecek.

Gelecekte daha fazla cihaz ve onarım aracıyla genişletilecek Samsung Self-Repair programı, Haziran ayı sonuna kadar Birleşik Krallık dahil diğer bölgelerde de geçerli olacak.

Kaynak: Samsung brings its self-repair program to the UK – engadget