Skip to main content

Ekran sorunu nedeni ile çıkışı ertelenen Galaxy Fold, yeniden kullanıcılarına kavuşmayı bekliyor.

Samsung, ekran sorunu nedeni ile çıkışı ertelenen katlanabilir telefonu Galaxy Fold’un Eylül ayında satışa sunulacağını duyurdu. Samsung, hatalarını ve kendisine gelen şikayetleri değerlendirerek yaptığı değişikliklerin tümünü dün yaptığı açıklama ile paylaştı;

  • Infinity Flex ekranın üstündeki koruyucu katman, telefonun uç kısımlarını kaplayacak şekilde genişletildi. Böylece bu katmanın da ekranın bir parçası olduğu, çıkarılmaması gerektiği anlaşılacak.
  • Telefonun katlanma özelliğini korurken bir yandan da cihazı dışarıdan gelebilecek parçacıklara karşı daha iyi korumayı sağlayacak değişiklikler yapıldı.
  • Galaxy Fold ile bükülme bölgesi arasındaki boşluk azaltıldı.

2019’un bahar aylarında piyasaya sürülmesi planlanan Galaxy Fold’un testi sırasında bazı kullanıcıların birkaç günlük kullanımın ardından telefonun bozulduğunu bildirince plan mecburen ertelenmişti.

Samsung, Galaxy Fold kullanıcı tecrübesini iyileştirmek amacıyla çalışmaya devam ettiğini belirtti.  Fiyatı bin 980 Dolar olarak belirlenen Samsung Galaxy Fold, Eylül ayında satışa sunulduğunda piyasadaki ilk katlanabilir telefonlardan biri olma unvanını kazanacak.

Galaxy Fold teknik özellikleri

Ana ekran: Ana ekran: 7.3 inç QXGA+ Dinamik AMOLED (4.2:3)

Kapak ekranı: 4.6 inç HD+ Super AMOLED (21:9)

İşlemci: Snapdragon 855

Bellek: 12 GB RAM LPDDR4x

Depolama alanı: 512 GB

Ana kamera: Ultra geniş açı 16 MP, f/2.2 // Geniş açı 12 MP (2PD), f/1.5 – f/2.4, OIS // Telefoto 12 MP f/2.4, OIS

Kapak kamerası: 10 MP (2PD), f/2.2

Ön kamera: Geniş Açı 10 MP (2PD) f/2.2 // RGB Derinlik 8 MP f/1.9

Batarya: 4.380 mAh

İşletim sistemi: Android 9.0 Pie

Fiyat: 1980 dolar