Skip to main content

Samsung, yeni telefonunu Şubat ayında tanıtmayı planlıyor  Verge’nin haberine göre; Linux üzerinde açık kaynak işletim sistemine sahip olan yeni cihaz Tizen, Intel ve Samsung geliştirici ortaklığında piyasaya sürülecek. Google’ın Motorola…

Samsung, yeni telefonunu Şubat ayında tanıtmayı planlıyor 
Verge’nin haberine göre; Linux üzerinde açık kaynak işletim sistemine sahip olan yeni cihaz Tizen, Intel ve Samsung geliştirici ortaklığında piyasaya sürülecek.
Google’ın Motorola Mobility’i ’yı satın almasının Samsung’u Android’den uzaklaştıracağını düşünülse de, Bloomberg Businessweek’e göre; 2013 yılında Tizen’in piyasaya çıkacak olması bu soruyu yanıtlar nitelikte. Samsung, bu yıl içinde birden fazla Tizen cihazlarını piyasa koşullarına bağlı olarak satışa sunacak. 
Japon gazetesi Yomiuri Shimbun, yakın zamanda Samsung’un önümüzdeki Şubat ayında piyasaya süreceğini yazmıştı. Fiyat konusunda henüz bir bilgi verilmiyor. 
Şubat ayında gerçekleşecek Mobil Dünya Kongresi’nde (Mobile World Congress) yeni cihazın tanıtılması bekleniyor. 
TechRadar’ın haberine göre ise; Samsung, Tizen’in bazı özelliklerini açıkladı. 1,2 GHz çift çekirdekli ARM işlemcisi ve 4,3 inç’lik HD ekranına sahip olduğu bilgisini verip, Linux tabanlı OS için herhangi bir açıklama yapılmıyor.