Skip to main content

Samsung ve Netflix, ‘Squid Game: The Trials’ adlı etkileşimli pop-up deneyimi için güçlerini birleştirdi.

Samsung Electronics, Netflix’in heyecanla beklenen ‘Squid Game: The Trials’ adlı etkileşimli pop-up deneyiminin resmi ortağı olduğunu duyurdu. Samsung’un en yeni akıllı TV’leri ve Galaxy akıllı telefonları ile desteklenen bu interaktif oyun deneyimi ‘Squid Game’ serisinin hayranlarına diziden esinlenen oyunlarda nefes kesen bir mücadele sunuyor.

Los Angeles’ta başlayacak ve yılbaşından itibaren küresel çapta bir dizi şehre yayılacak olan ‘Squid Game: The Trials’, her bir oyunda kullanıcılara benzersiz bir deneyim sunmak için Samsung’un en gelişmiş TV’lerini ve Galaxy mobil cihazlarını kullanacak.

Paylaşılan bilgilere göre; katılımcılar, oyunların heyecanını artıran ve sürükleyici bir atmosfer yaratan Samsung’un öncü modelleri Neo QLED 8K, 4K ve The Frame ile donatılmış etkileşimli alanlarda ilerleyebilecek. Ziyaretçiler bunun yanı sıra Samsung’un en son mobil inovasyonları Galaxy Z Flip5 ve Galaxy S23 Ultra ile tamamen yeni deneyimler keşfedebilecek.

‘Squid Game’ oyunlarının en dikkat çekeni “Kırmızı Işık, Yeşil Işık” oyununda, Galaxy S23 Ultra kullanılarak oyunun heyecanlı anları Hyperlapse video ve yüksek kaliteli görüntülerle kaydedilebilecek.

S Pen’in hassasiyeti sayesinde, oyuncular “Dijital Dalgona Challenge” oyununda Kore şekerlemelerini basınca duyarlı ve etkileyici bir şekilde doğru parçalara ayırabilecek. Bu oyun deneyimi, Galaxy S23 Ultra’nın dikkat çekici ultra geniş ekranında gerçekleşecek. Oyuncular, ayrıca liderlik tablosunda kendilerinin rakiplerine göre hangi sırada olduklarını görebilecek. S Pen, kullanıcıların oyun sırasında fotoğraf çekmelerine ve bu fotoğrafları paylaşmalarına olanak tanıyacak.

Her iki oyunda çekilen fotoğraflar, Quick Share[1] özelliği sayesinde hızlıca paylaşılabilecek ve katılımcılar e-posta aracılığıyla bu fotoğrafları doğrudan cihazlarına indirebilecek.  Ayrıca, ziyaretçilerin Galaxy Z Flip5’in FlexCam kamerasını kullanarak farklı açılardan eller serbest modda fotoğraf çekmelerini ve bu fotoğrafları indirerek çerçevelemelerini sağlayan bir FlexCam Selfie Kiosku da etkinlik alanında bulunacak.

Oyunların bitiminden sonra, katılımcılar VIP odasına geçerek, The Frame’in 85 inç genişliğindeki ekranında devam eden yarışmaları izleyebilecekler. En son Mat Ekran teknolojisiyle donatılmış Lifestyle TV, ‘Squid Game’ dizisindeki Front Man’in karargahını andıran, sürükleyici ve ürpertici bir izleme deneyimi sağlıyor.