Skip to main content

Samsung, gelecekteki Samsung Galaxy telefonları için varsayılan arama motoru olarak Bing’i tercih ederek Google Arama’yı terk edebilir.

New York Times’ın haberine göre, Samsung’un akıllı telefonlarında Google Arama’yı Bing ile değiştirmeyi düşünme olasılığı Google’ı paniğe soktu. Çünkü Google’ın Samsung ile tahminen 3 milyar dolarlık bir anlaşması var. Ve Samsung, telefonlarında varsayılan arama motoru olarak Google’ı kullanmaya devam etmezse, bu, 3 milyar dolarlık dev anlaşmanın çöpe atılma riski anlamına geliyor.

Yapay zekâ chatbot’larının yükselişiyle birlikte Bing yeniden gündeme geldi. ChatGPT’nin popülerlik kazanmasının ardından Microsoft, Bing Chat’i oluşturmak için yapay zekâ teknolojisini kendi arama motoruna entegre etti. Bing Chat, Google Arama gibi normal bir arama motorundan çok daha fazla kişisel ve yararlı yanıtlar sunarak kısa sürede piyasadaki aranan chatbot’larından biri haline geldi.

Google’ın ChatGPT ve Bing Chat’e yanıtı Bard ise beklenen etkiyi yaratmadı. Son olarak, Google’ın ChatGPT ve Bing Chat ile daha iyi rekabet edebilmek için Magi kod adıyla yapay zekâ destekli arama motoru üzerinde çalıştığını sizlere aktardık. Ancak Magi ne kadar iyi olursa olsun, Google yapay zekâ yarışında geç kalıyor gibi görünüyor. Samsung’un Bing’i tercih etme ihtimaline karşı Google’ın oyunu hızlandırması gerekiyor. Bakalım Samsung, Google’a veda ederek Bing’e geçecek mi, hep birlikte göreceğiz.

Kaynak: Your next Samsung phone might ditch Google Search for Bing – digitaltrends