Skip to main content

Samsung ve Dezeen’i birlikte düzenlediği Ambiyans Modu tasarım yarışmasında toplamda 29.500 avro ödül dağıtılacak.

Samsung, Dezeen ile işbirliğine giderek tasarımcıları Samsung’un QLED TV modellerindeki Ambiyans Modu özelliği için tasarımlar üretmeye davet etti. 3 Ağustos’a kadar devam edecek yarışmada kazananlara toplam 29.500 avro para ödülü dağıtılacak. Yarışmaya katılmak isteyen tasarımcıların Ambiyans Modu tasarımlarını statik grafik veya animasyon şeklinde sunmaları gerekiyor.

Samsung’un Ambiyans Modu, televizyon kapalıyken görmeye alıştığımız siyah ekranı ortadan kaldırıyor. 2018 model yeni QLED TV’lerin tamamında standart olarak bulunan Ambiyans Modu sayesinde TV’nin monte edildiği duvarın deseni ekrana yansıtılarak şeffaf bir görünüm sağlanıyor. Dileyen kullanıcılar TV kapalıyken hava durumu gibi bazı bilgilerin ekranda görüntülenmesini seçebiliyor.

Yarışmaya katılmak için Samsung tarafından sunulan dört arka plandan birini seçerek hem televizyonun bulunduğu ortama hem de özelliğin kullanılacağı saat dilimine uygun konseptler geliştirmesi gerekiyor. Tasarımcılar, Samsung’un mevcut Ambiyans Modlarından birini (dekor, bilgi ekranı veya kişisel fotoğraflar) temel alarak tasarımlarını geliştirebilecekleri gibi tümüyle yeni bir mod da önerebilecekler. Yarışmada TV’nin bulunduğu ortamı, kullanıcıların yaşam alanlarının estetiğiyle harmanlama gücünü öne çıkaran konseptler arandığından katılımcıların sundukları tasarım için belirli bir yaşam biçimini belirtmeleri de gerekiyor.

Yarışmada toplam 29.500 avro para ödülü dağıtılacak. Büyük ödülün sahibi 8.000 avro kazanırken ikinci sıradaki iki kişiye üçer bin avro verilecek. Kısa listeye giren 7 kişiye 1.500 avro, uzun listeye giren 5 kişiye ise 1.000 avro verilecek. Dezeen dergisi finalistlerle röportajlar yaparak her biri için birer haber yayınlayacak.

Yarışmaya katılım hakkında daha fazla bilgi için  dezeen.com/Samsung adresini ziyaret edebilirsiniz.