CİHAZLAR

DigitalAge | 19.02.2015 - 15:55

Samsung, LoopPay’i satın alarak; mobil ödemeler konusunda ciddi olduğunu kanıtlıyor

Samsung, LoopPay'i satın almasıyla; dijital cüzdana inovasyon yaratacak projeler çıkarmayı hedefliyor

Samsung, mobil cüzdan servis sağlayıcısı LoopPay’i satın aldığını duyurdu. LoopPay, var olan manyetik şerit okuyucuların yerini alacak kablosuz ödemelere imkân veriyor.

Satın alma bedelinin açıklanmadığı bu gelişme ile ilgili olarak LoopPay’in kurucularının Samsung’un mobil bölümüne katılacağı bilgisi verildi. Dijital akıllı cüzdanda inovasyon yaratacak projelerin ortaya çıkarılması hedefleniyor.

Samsung, daha önceden LoopPay ile işbirliğine gitmişti. Ancak gerçekleşen satın almanın mobil cüzdanda bir sonraki seviyeye taşımasında yardımcı olacağı belirtiliyor. Böylelikle POS (point of sale) cihazlarının sahip olduğu teknolojisi sayesinde sunulan çözümün rakip servislere göre daha geniş ölçekli olması hedeflenecek.

LoopPay’u kullanan üye iş yeri sayısı 10 milyonu buluyor. Platform, herhangi bir değişiklik yapmadan mevcut kredi kartlarınızı eklemenize imkân veriyor.

Re/code daha önceden Samsung Galaxy 6’nın Samsung’un geliştirdiği ödeme çözümüne yer verileceğini yazmıştı.

Samsung’un mobildeki en büyük rakibi Apple Pay, yakın zamanda Eylül ayında servisin sunulmasından sonra mobil ödemelerde yüzde 1,7’lik paya sahip olduğunu açıklamıştı.

Kaynak: Business Wire

Fotoğraf: Flickr kullanıcısı Matt Gibson