CİHAZLAR

DigitalAge | 08.11.2016 - 11:57

Samsung, özür için gazeteye tam sayfa ilan verdi

Samsung, Galaxy Note 7 ile ilgili dünyanın önemli gazetelerine tam sayfa ilan vermeye başladı. Şirket, tüketicilerden özür diliyor.

Samsung, başına gelen talihsizlikler nedeniyle gazeteden tam sayfa özür diledi. Samsung’un başına dert açan telefonu Galaxy Note 7 problemlerinin ardı arkası kesilmedi. Şirket, dünyanın önde gelen gazetelerine tam sayfa özür ilanı vermeye başladı.

Samsung’un yılın telefonu olarak gösterilen modeli Galaxy Note 7, batarya problemi nedeniyle patlama olaylarının ardından piyasadan toplatılarak yeni versiyonu sunulmuş, aynı problemlerin devam etmesi üzerine ikinci kere piyasadan toplatılmıştı. Birçok aksiyonla tüketicilerin gönlünü almaya çalışan Samsung, geçtiğimiz günlerde Çin’de düzenlenen etkinlikte yeniden özürlerini sunmuştu. Şirket şimdi de New York Times, Wall Street Journal ve Washington Post gibi önemli gazetelere ilan veriyor.

gazeteden tam sayfa özür

Samsung’un özür mesajı!

Samsung, dünyanın en önemli gazetelerine verdiği tam sayfa ilanda, Note 7 ile ilgili olarak, cihazın yazılımından donanımına kadar her ayrıntısını inceleyerek detaylı araştırmalarının sürdüğünü belirtiyor. Şirket aynı zamanda ABD’de satılan ve geri çağırılma kararı çıkan çamaşır makineleri için de özür diliyor. Bakalım Samsung’un verdiği bu çaba tüketicilerin gönlünü almaya yetecek mi?