Skip to main content

Samsung’un bu yıl çıkaracağı ikinci amiral gemisi Galaxy Note 8’in lansman tarihi belli oldu.

Samsung’un geçen yılki Note 7 hayal kırıklığından sonra krizin yaralarını sarmak isteyen şirket, Galaxy S8’i çıkarmıştı. Gelen olumlu tepkilerin ardından yenilenmiş Galaxy Note’un piyasaya çıkması fazla uzun sürmeyecek.

Samsung, basınla paylaştığı davetiyesinde yenilenmiş Note modelinin son üyesi için aşağıdaki “Daha büyük şeyler yapın” sloganıyla paylaşarak tarih verdi. Galaxy Note 8, davetiyeden de anlaşıldığı üzere 23 Ağustos tarihinde New York’da yapılacak Unpacked etkinliğiyle tanıtılacak.

Geçtiğimiz yıl ciddi sıkıntılar yaşayan ve piyasadan toplatılmasıyla son bulunan Galaxy Note 7 sonrasında, devam modeli olan Note 8, Galaxy S8 ailesine benzer nitelikte ancak kenarlardan daha köşeli, ince ve uzun profilli olacak.

Mart ayında Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus’ın tanıtımı ile tüketici güvenini kazanma yolunda uzun bir yol kat eden Samsung, Nisan ayında satışa çıkardıkları modellerle ilgili hiçbir sorun yaşamadı.  Şimdi, Note 8 ile tüketicinin güvenini yeniden sağlamak isteyen Samsung’un yeni telefonu ile ilgili detayları ilerleyen zamanlarda paylaşmaya devam edeceğiz.