Skip to main content

Samsung, geçtiğimiz günlerde tanıttığı yeni telefonu Galaxy Note 7’yi piyasadan geri toplama kararı alarak satışları durdurdu. İlk resmi açıklama haberimizde…

Samsung’un yeni tanıttığı Galaxy Note 7’nin piyasaya çıkmasının hemen ardından sosyal medyada cihazın şarj olurken patladığına yönelik haberlerin ardı arkası kesilmedi. İlk aşamada herhangi bir açıklama yapmayan Güney Koreli şirket, bu sabah itibarıyla küresel çapta Samsung Galaxy Note 7 satışlarının durdurulduğunu açıkladı.

Samsung cephesinden gelen ilk resmi açıklama ise şöyle;

“En üst kalitede cihazlar üreten firma olarak değerli müşterilerimizden gelen her türlü şikayet ve yorumları ciddiyet ile incelemekteyiz. Yeni ürünümüz olan Galaxy Note7 ile alakalı gelen şikayetler doğrultusunda yapılan inceleme sonucu cihazda pil problemi tespit edilmiştir. Önceliği kullanıcılarının güvenliği olan firmamız, küresel bazda 35 adet benzer şikayetin gelmesinin (1 Eylül tarihine kadar) ardından Galaxy Note7 satışlarını durdurma kararı almıştır. Hali hazırda Galaxy Note7 cihazını satın almış kullanıcılarımız için önümüzdeki haftalarda yeni bir cihaz ile değişim sağlanması için gerekli adımlar atılacaktır. Küresel bazdaki teradikçilerimiz ile cihazların değişimi konusunda sıkı bir çalışma içerisindeyiz.”