Skip to main content

Galaxy Note 7 üretimini durduran Samsung, telefonu kullanan kullanıcıların zarar görmemesi için yanmayan iade kutusu yolluyor

Galaxy Note 7’nin piyasaya sürülmesinden itibaren başı dertten kurtulmayan Samsung, yaptığı açıklama ile telefonların üretimini durduğunu açıklamıştı. Batarya sorunundan dolayı patlamalarla gündeme gelen Galaxy Note 7, geçtiğimiz günlerde yenileri ile değiştirilmişti. Değiştirilen cihazların da patlamaya devam etmesi üzerinde Note 7 üretimi dünya genelinde durduruldu.

Samsung, yaşanan olaylardan sonra Amerika’da Note 7’lerin kara yoluyla iadesi için kullanıcılara yanmaz iade kutusu yollamaya başladı. XDA Developers’ın ofisine ulaşan iade kitinde termal bir kutu bulunuyor. Termal kutunun içerisinde eldivenler, anti statik poşet ve Samsung tarafından yapılan açıklama kağıdı mevcut. Termal kutunun üzerindeki uyarıda havayoluyla gönderimin yasak olduğu belirtiliyor. Yanmaz Galaxy Note 7 kutusunun Türkiye’de dağıtılıp dağıtılmayacağı ile ilgili henüz bir bilgi bulunmuyor.

note 7 iade kiti