TEKNOLOJİ

DigitalAge | 25.04.2017 - 09:00

Samsung Galaxy Book Türkiye fiyatı ve çıkış tarihi

Samsung’un 2'si 1 arada PC kategorisindeki yeni modeli Galaxy Book'un Türkiye fiyatı ve çıkış tarihi belli oldu.

Samsung’un kısa süre önce duyurulan yeni 2’si 1 arada PC modeli, Avrupa ile eş zamanlı olarak ülkemizde de satışa sunulmaya hazırlanıyor.

Samsung Galaxy Book, 12 inç ve 10 inç büyüklüğünde ekrana sahip olan iki farklı modeli bulunuyor. Güçlü bilgi işlem kapasitesi arayan ve mobil çalışan profesyonellere hitap eden cihaz, tasarımı sayesinde bir tabletten dizüstü bilgisayara kolayca dönüşebiliyor. Hafif olduğu için kolaylıkla taşınabilen cihaz Windows 10 işletim sistemi sayesinde kişisel bilgisayar işlevi görebiliyor.

12 inç büyüklüğünde ekrana sahip olan model Intel’in yeni nesil Kaby Lake mimarisi ile üretilen Core i5 işlemciden güç alırken, 10 inç büyüklüğünde ekrana sahip olan modele Intel Core m3 işlemci eşlik ediyor. 12 inç ekran 2160 x 1440 piksel çözünürlüğü ve 3:2 görüntü formatı ile tüm işleriniz için geniş bir alan sunarken, 10.6 inç büyüklüğündeki ekran Full HD çözünürlük ile kullanıcıların karşısına çıkıyor.

Tercihe göre kullanıcılara 4 GB veya 8 GB RAM’in yanı sıra 128 ve 256 GB SSD depolama seçenekleri sunan Samsung, Galaxy Book modelinde Note serisinden alışık olduğumu S-Pen kalemi kullanmaya devam ediyor.

Samsung S Pen
9 mm kalınlığa sahip geliştirilmiş S Pen, gerçek bir kalem gibi kullanılıyor. Basınca duyarlı 0,7 mm’lik uca sahip olması sayesinde doğal bir yazı deneyimi sunuyor. S Pen, hızlı not almak için Screen Off Memo, kolay düzenleme için PDF Annotation ve profesyonel düzeyde çizim için Gelişmiş Çizim Araçları gibi kullanışlı özellikler içeriyor. Galaxy Tab S3 ve 12 inç Galaxy Book, gerçeğe yakın renkler ve canlı dijital içerikle 10 bit renge sahip HDR video içeriği destekliyor.

Galaxy Book Türkiye çıkış tarihi ve fiyatı

Türkiye’de 12 Mayıs’ta satışa sunulacak olan Galaxy Book, 3 farklı versiyonda gelecek.

10.6 inç Wi-Fi Galaxy Book fiyatı: 2499 TL
10.6 inç LTE Galaxy Book fiyatı: 2999 TL
12 inç Wi-Fi Galaxy Book fiyatı: 4499 TL

Galaxy Book’u 25 Nisan – 12 Mayıs arasında web üzerinden ön sipariş ile satın alacak olan kullanıcılar hızlı şarj özelliğine sahip bir powerbank’in de sahibi olacak.