Skip to main content

Samsung, A serisi için yeni iki telefonu Galaxy A50 ve Galaxy A30’u tanıttı. Detaylar haberimizde…

Samsung, Galaxy A serisini güncelleyen iki yeni telefonunu tanıttı. Yeni Galaxy A50 ve Galaxy A30, daha yüksek performans, daha iyi kamera, daha iyi izleme deneyimi gibi geliştirmeler sunuyor.

Galaxy A50 özellikleri

Galaxy A50, uzun süre dayanan ve hızlı şarj edilebilen pili ve Sonsuz-U Tasarım ekranıyla dikkat çekiyor. Exynos 9610 işlemcisinden güç alan Galaxy A50, 4 GB veya 6 GB RAM seçeceğiyle satın alınabiliyor. Dahili depolama seçenekleri arasında 64 GB veya 128 GB’a destek veren telefonda pek tabii microSD kart desteği de bulunuyor. 3’lü kamera sistemi kullanan Galaxy A50’nin kamere özellikleri:

Ultra Geniş Açılı Kamera, ‘Akıllı düğme’ işleviyle Geniş Çekim Modu’nun ne zaman kullanılacağını tespit edebiliyor ve önerebiliyor.

25MP ana kamera, parlak gün ışığında canlı görüntüler çekebiliyor. Karanlıkta ise, yenilikçi objektif ışık algılayıp görüntü kirliliklerini azaltarak net çekimler yapabiliyor.

Derinlik objektifiyle kombine edilen kamera,  Canlı Odak özelliği ile tam olarak nereyi vurgulamak istediğinizi seçebilmenize olanak veriyor.

Akıllı Kamera özelliği ile, 20 sahneyi tanıyan ve optimize eden Görsel Zeka ve Hata Tespit Etme özellikleriyle en iyi sahneleri çekmenize yardımcı oluyor.

Canlı Odak özelliğine sahip selfie kamerasıyla arka plan detaylarını incelikle bulanıklaştırıp portre fotoğrafınızı geliştirebiliyorsunuz.

Ekran içi parmak izi okuyucuya sahip A50; yuvarlatılmış bir tasarıma sahip. Galaxy A50; Siyah, Beyaz ve Mavi olmak üzere üç yeni renk seçeneğiyle sunuluyor.

Galaxy A30 özellikleri 

Galaxy A30, 4,000mAh ve 6.4” Super AMOLED Sonsuz-U Tasarım ekranıyla dikkat çekiyor. A30, Ultra Geniş açılı objektif de içeren ikili kamera sistemi gibi gelişmiş kamera özelliklerinin yanı sıra arkada yer alan parmak izi ile açılma ve güvenli erişim, ayrıca sezgisel Yüz Tanıma özellikleriyle sunuluyor. Exynos 7904 işlemciye sahip olan Galaxy A30’da 6,4 inç Super AMOLED ekran yer alıyor. 3 GB/4 GB RAM ve 32GB/64 GB dahili depolama Galaxy A30’da sunulan diğer özellikler arasında. Parmak izi sensörün arka kısımda yer aldığı telefonun arka kısmında 16 megapiksel ve 5 megapiksel çift kamera mevcut.