Skip to main content

Samsung, CES 2016 En İyi İnovasyon Ödülünü kazandığını duyurdu.

Samsung, yeni Akıllı TV’lerinden biri için Erişilebilir Teknoloji kategorisinde CES 2016 En İyi İnovasyon Ödülünü kazandığını duyurdu.

 

Sesli Yönlendirme: Daha Rahat Bir Kullanıcı Deneyimi

Samsung’un Sesli Yönlendirme özelliği, kurulum, İnternet’te gezinme ve tipik olarak sadece ekranda gösterilen diğer adımlar dahil bir dizi TV işlevinin kullanımını kolaylaştırıyor. Normal iletişim sesini kullanarak insanlar kolaylıkla örneğin gelecek programları kaydetmek ve çeşitli Akıllı TV uygulamalarını yönetmek ve gösterim zamanları ve program başlıkları gibi bilgileri talep etmek için TV ile kolayca etkileşimde olabilir.

Yüksek ve Net Ses: Ses Netliğinde İyileştirme

Samsung Akıllı TV’nin Yüksek Ses işlevi, ses netliğini daha da artırmak üzere yüksek frekanslı sesleri iyileştirebilir. Bir diğer Net Ses işlevi de TV’deki seslerin frekansını ayarlayarak konuşmaların duyulmasını daha da kolaylaştırıyor. Ayrıca yeni akıllı TV, grafiksel kullanıcı arayüzü, önceki modellerin iki katı kontrast ile daha iyi genel ekran okunabilirliği sunuyor.

İyi Tasarım, Erişilebilir Tasarımdır

Samsung’un gelişmiş ama bir o kadar da sezgisel işlevselliği ve yeni erişilebilirlik özellikleri ile TV teknolojisini sürekli olarak değiştirme gücü, tüm tüketiciler için iyileştirilmiş bir TV izleme deneyimi sağlamaya yardım ediyor. Sesli Yönlendirme, Yüksek ve Net Ses işlevleri de herkesin kullanması için basit ve kolay olacak şekilde tasarlandı.