Uncategorized

DigitalAge | 29.10.2012 - 15:33

Samsung Electronics ve Boeing’den Ar-Ge yatırımı

Samsung Electronics ve Boeing uçak içi eğlence ve iletişim teknolojilerini geliştirmenin yanı sıra fabrika içi verimliliğini artırmak için gerçekleştirilecek araştırmalarda birlikte çalışmayı planladıklarını duyurdu. Yapılan anlaşma; Kore’nin Boeing’in uçak üretim faaliyetleriyle endüstriyel ilişkilerini genişletmesine ve derinleştirmesine yardımcı olacak.  Samsung Electronics ve Boeing, yolcu eğlence hizmetlerinde ve kara-hava iletişiminde daha geniş imkânlar sunan, daha hafif ve daha […]

Samsung Electronics ve Boeing uçak içi eğlence ve iletişim teknolojilerini geliştirmenin yanı sıra fabrika içi verimliliğini artırmak için gerçekleştirilecek araştırmalarda birlikte çalışmayı planladıklarını duyurdu. Yapılan anlaşma; Kore’nin Boeing’in uçak üretim faaliyetleriyle endüstriyel ilişkilerini genişletmesine ve derinleştirmesine yardımcı olacak. 
Samsung Electronics ve Boeing, yolcu eğlence hizmetlerinde ve kara-hava iletişiminde daha geniş imkânlar sunan, daha hafif ve daha az güç gerektiren ileri görüntüleme ve kablosuz ağ teknolojilerinin geliştirilmesine öncelik verecek. Şirketler ayrıca; Samsung’un mevcut ve gelecekte geliştireceği elde taşınan mobil cihazları, diğer bilişim teknolojisi ürünleri ve çözümlerini kullanarak çalışanların üretkenliğini ve kurumsal mobiliteyi artıracak çeşitli projelerde işbirliği fırsatlarını araştıracak. 
Boeing Commercial Airplanes Ürün Geliştirme Başkan Yardımcısı Larry Schneider şunları söyledi: “Uçak içi iletişim ve ağ sistemi, uçuş deneyiminde, yolcular açısından en önemli unsurlardır. Ayrıca uçuş sırasında uçağın yerdeki mürettebatla iletişiminin sağlanması, bir havayolu şirketinin operasyonel verimliliği açısından yaşamsal öneme sahiptir. Samsung Electronics ve Boeing arasındaki işbirliği bu alanlarda bilimsel olarak ilerlememizi sağlayacak yenilikçi teknolojiler keşfetmemizi sağlayacak.”
Samsung Electronics İş Çözümleri Birimi Kıdemli Başkan Yardımcısı Bumcoo Cho; “Her gün milyonlarca yolcu ve çalışanın havacılık sistemleri sayesinde güvenli şekilde yolculuk ettiği havacılık sektörü iş dünyasının en karmaşık ve gelişmiş alanlarından biridir. Multimedya ve bilişim teknolojisindeki uzmanlığımızı, havacılık sektörünün hizmetine sunarak seyahatlerde daha zengin ve daha tatmin edici bir iletişim deneyimi sağlayacağız” dedi.