TEKNOLOJİ

Burcu Şahin | 04.04.2017 - 17:15

Samsung DeX çıkış tarihi ve fiyatı belli oldu

Doğrudan akıllı telefondan daha büyük bir ekranda klavye ve mouse aracılığıyla uygulamalara erişim imkânı sağlayan Samsung Dex platformunun Türkiye fiyatı açıklandı.

Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8+ ile resmi tanıtımı yapılan Dex platformunun Türkiye fiyatı ortaya çıktı. Samsung DeX, kullanıcıların doğrudan akıllı telefondan daha büyük bir ekranda klavye ve mouse aracılığıyla uygulamalara sorunsuz erişmelerini, dokümanlarını düzenlemelerini, web’de gezinmelerini, video izlemelerini, mesaj yanıtlamalarını ve daha fazlasını sağlıyor. Android tabanlı masaüstü benzeri bir deneyim sunan Samsung DeX, bu özelliğiyle profesyonellerin çalışırken verimliliğini artırmayı hedefliyor.

Bir multimedya destekli şarj istasyonuna benzeyen DeX platformu, iki adet USB 2.0, Ethernet, HDMI çıkışı,USB Type-C güç girişi ve bir soğutma fanını da içeren donanımıyla profesyonellerin ihtiyaç duyduğu bağlantıyı sağlıyor. DeX Station ayrıca Samsung akıllı telefon bağlandığında hızlı bir şekilde şarj etmek için Adaptif Hızlı Şarj (AFC) teknolojisini de sunuyor.

Samsung Dex Türkiye çıkış tarihi ve fiyatı
 Samsung Galaxy S8 ve S8+ ile uyumlu olan Samsung DeX Station’ın tavsiye edilen son kullanıcı fiyatı 599 TL olarak belirlendi. Nisan ayı içinde shop.samsung.com/tr adresinden ön sipariş ile satışa sunulması planlanan ürün, 21 Nisan itibarıyla tüm mağazalarda yerini alacak.