TEKNOLOJİ

DigitalAge | 10.05.2017 - 13:33

Samsung cihazlarını McAfee koruyacak

Geçtiğimiz günlerde Samsung'un indirimli fiyatlar ile satışa sunduğu Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus'a gelecek anti virüs programı McAfee oldu.

Samsung, güvenlik yazılımları üreticisi McAfee ile iş birliğini geliştirdi. Artık Galaxy S8’lerde  McAfee yüklü olacak. McAfee tarafından bugün yapılan açıklamaya göre, Samsung’un akıllı televizyon, kişisel bilgisayar ve Galaxy S8 model akıllı telefonlarda McAfee çözümleri yüklü olarak gelecek. McAfee’nin mobil koruması, Galaxy S8 dışında Galaxy S7, S7 edge, S6, S6 edge ve Galaxy Note 5 modelleri için de sunulacak. Bu cihazlar için de ek bir satın alma gerekmeyecek.

Samsung marka kişisel bilgisayarlarda 2017 başından beri önden yüklenmiş biçimde bulunan McAfee’nin LiveSafe güvenlik ürünü, 60 günlük ücretsiz deneme sonrasında, Samsung kullanıcılarına sunulacak.

Samsung marka akıllı TV’ler’de de anti-malware teknolojisi için McAfee Security kullanılacak. Şimdilik ABD’deki Samsung Smart TV müşterileri için mevcut olacak bu uygulama, önümüzdeki aylarda diğer ülkelere doğru genişletilecek.