Skip to main content

Galaxy Gear ile Samsung’un akıllı saat ve tablet ürünlerine yeni bir akıllı ürün serisi katılmış oldu.

Berlin’de gerçekleşen IFA 2013 ticaret fuarının açılışı öncesinde Android merkezli Samsung Galaxy Gear akıllı saatini tanıttı.

1,63 inçlik süper AMOLED ekrana sahip ürünün, 1,9 megapiksel kamerası bulunuyor. Kullanıcılar, kaydettikleri fotoğraf ve videoları sosyal ağlarda paylaşabiliyor. Samsung GALAXY Gear jet siyah, kahve grisi, vahşi turuncu, yulaf beji, gül sarısı ve limon yeşili renklerinde satışa sunulacak.

Samsung’un yeni ürünü aslında akıllı telefon ürünleri için yeni bir şey değil. Ancak tanıtılan bu ürünle zaman içinde yeni nesil akıllı kol saatinden kullanıcıların beklentisini karşılayıp karşılamadığı anlaşılacak.

Samsung yetkilileri aylardır devam eden akıllı saat söylentilerini doğrulamıştı. Wired.co.uk, akıllı saat tanıtımı öncesinde Samsung’u gizemli bir şirket olarak tanımlayarak, kaçınılmaz olarak gerçek ürüne benzer protiplerini göndermeye başlayacağı notunu düşmüştü.

Akıllı saatin bir prototipine yer veren VentureBeat yayını ise 3 inçlik OLED ekranını kullanıcının bileğine tam geldiği bilgisini paylaşmıştı. Ağır ve maskülen bir havası olduğu yorumu yapılan Samsung’un akıllı saati 3 megapiksellik kamera ve kayışın üzerinde hoparlör bulunabileceği belirtilmişti. Bluetooth ve Wi-Fi ile uyumlu saatin 10 saatin üzerinde dayanıklılık süresi olduğu söyleniyordu.

Pil ömrü ve tasarım, akıllı saat ürünü kullanımı önünde iki engel gibi duruyor. Çoğu kol saati kullanışlı yapan özellik, pilleriyle ilgili endişe duymaya gerek olmaması olarak yer alıyor. Aynı zamanda kullanılan saatin tasarımı da taşıyan kişiye uygun trend bir ürün olması önem taşıyor. Bu iki önemli kriteri giyilebilir teknolojiler konusu için düşünebiliriz.