Skip to main content

Samsung’un 2014 Soçi Paralimpik Partnerliği; oyunların başlamasına 1 sene kala, Moskova’da düzenlenen törenle resmen  açıklandı.   Global Olimpik Partneri Samsung Electronics, 2014’de Soçi’de yapılacak Paralimpik Kış Oyunları’nın Dünya Paralimpik Partneri…
Samsung’un 2014 Soçi Paralimpik Partnerliği; oyunların başlamasına 1 sene kala, Moskova’da düzenlenen törenle resmen  açıklandı.
 
Global Olimpik Partneri Samsung Electronics, 2014’de Soçi’de yapılacak Paralimpik Kış Oyunları’nın Dünya Paralimpik Partneri olduğunu açıkladı. Duyuru, 2014 Soçi Paralimpik Oyunları’nın başlamasına tam 1 yıl kala Moskova’da düzenlenen resmi kutlama töreninde açıklandı. Samsung Electronics Başkan Yardımcısı Jae Young Lee, Uluslararası Paralimpik Komitesi Başkanı Sir Philip Craven ve Soçi 2014 Organizasyon Komitesi Başkanı ve CEO’su Dmitry Chernyshenko, katıldıkları törende yaklaşan Paralimpik Oyunlarına dair heyecanlarını paylaştılar.
Samsung, 2006’dan bu yana Uluslararası Paralimpik Komitesi’nin (IPC) Global Partneri. İlk kez Torino 2006 Paralimpik Kış Oyunları’na sponsor olarak başlattığı desteğini, Pekin 2008 Paralimpik Oyunları, Vancouver 2010 Paralimpik Kış Oyunları ve Londra 2012 Paralimpik Oyunları ile sürdürdü. Dünya Paralimpik Global Partnerliği’ni beşinci kez üstlenen Samsung, Paralimpik Oyunlarını daha geniş bir izleyici kitlesine ulaştırmanın yanı sıra olimpiyat ruhunu ve oyunların heyecanını, geliştirdiği yenilikçi ‘kablosuz iletişim teknolojileri’yle yaygınlaştırmayı hedefliyor.