Skip to main content

Gelecekte robotlarla birlikte yaşamamız kaçınılmaz bir gerçek gibi görünüyor. Evlerimize, iş yerlerimize hatta yataklarımıza bile girecekler!

Yapay zekâ ile gün geçtikçe akıl kazanan robotların aşk hayatımızda edineceği yer, en çok konuşulan konulardan biri. Üretimine başlanan ve gün geçtikçe daha da “insansılaşan” seks robotlarıyla ilgili İngiltere’de yapılan bir araştırma, ilginç bir tartışmayı da beraberinde getirdi.

Indy100.com’da yer alan habere göre, Now TV tarafından yapılan araştırmaya katılan İngiliz erkeklerin üçte ikisi, robotlarla yatmaya sıcak bakıyor. Kadınlarda ise bu oran oldukça düşük.

“Robotla sevişirim” diyenlerin bekâr veya sevgilisi olmayan kişiler olduğunu sanmayın. Ayrıca, araştırmaya katıların beşte ikisinin, robotla yatmanın “aldatma” sayılmayacağını düşündüğünün de altını çizelim.

İşin daha kötüsü, her beş kişiden biri, yapay zekâya sahip bu robotlara zarar verici davranışlarda bulunmakta bir sakınca görmüyor ve katılımcıların yüzde 48’i “en karanlık arzularını” robotlar üzerinde gerçekleştirirken daha az suçluluk duyacaklarını söylüyor.