Skip to main content

Teknolojide Kadın Derneği (Wtech), gençler için ‘Robotik Süreç Otomasyonu Yazılımcısı’ Programı’nı hayata geçirdiğini duyurdu. 7 Eylül – 9 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek eğitimler ücretsiz ve çevrimiçi düzenlenecek.

Teknolojide Kadın Derneği, Fen, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik (STEM) alanlarında eğitimlerini tamamlayan gençler için ‘Robotik Süreç Otomasyonu Yazılımcısı’ (RPA Developer) Programı’nı hayata geçiriyor. Derneğin destekçileri arasında ise; Denizbank, UiPath ve Linktera’nın da olduğunu belirtelim.

Söz konusu programın detayları, 10 Eylül 2020, perşembe günü Teknolojide Kadın Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Zehra Öney, Wtech Danışma Kurulu Üyesi ve DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, Wtech Yönetim Kurulu Üyesi ve UiPath Avrupa Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen, Wtech Eğitim Komitesi Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Dilek Duman, UiPath Genel Müdürü Tuğrul Cora, Wtech Kurumsal Üyesi ve Linktera Genel Müdürü Taşkın Osman Aksoy’un katılımlarıyla düzenlenen çevrimiçi basın toplantısında paylaşıldı.

7 Eylül – 9 Ekim tarihleri arasında ücretsiz ve çevrimiçi düzenlenecek uluslararası sertifikalı eğitimler, Türkiye’de ve dünyada dijital dönüşüm çerçevesinde öne çıkan konu başlıklarından olan, geniş hacimli ve tekrarlı işlerin robotik otomasyon sürecindeki işleyişini kapsayacak. İlk fazda 20 öğrenci eğitim alacak. Eğitimleri tamamlayanlar Robotik Süreç Otomasyonu Yazılımcısı sertifikalarını alarak çalışmaya başlayabilecekler.

Programın detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.