Skip to main content

Reddit, hesap doğrulama özelliğini test etmeye başladı. Sosyal medya platformunda bazı hesapların “Resmi” olarak işaretlendiğini görebilirsiniz.

Reddit, diğer sosyal medya platformlarında olduğu gibi hesap doğrulama özelliğini test etmeye başladı. Sosyal medya sitesi yaptığı açıklamada, kimliğini doğrulayan bazı hesaplarda “Resmi” etiketini test ettiğini duyurdu.

Reddit’in yaptığı açıklamaya göre, siteyle halihazırda ilişkileri olan az sayıda kuruluş yeni etiketi alacak. Açıklamada “Resmi” etiketinin, daha önce Twitter olarak bilinen, şimdi ise X olan platformda mavi bir onay işaretiyle gelen ek ayrıcalıklar gibi herhangi bir ekstra avantajla gelmeyeceği belirtildi.

Reddit’in açıklamasında “Bu yeni etiket, şeffaflığı artırmak ve redditörlerin, moderatörlerin ve toplulukların kuruluşları hızlı bir şekilde tanımlamasına ve bu kullanıcıların söyledikleri kişi olduğuna güvenmelerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır” denildi. Şirket, bu erken test ile, kuruluşlar ve kullanıcılar arasındaki gerçek etkileşimi ve platformda şeffaflığı artırmayı hedeflediğini ifade etti.

Yeni özelliğin herkese açık ya da ücretli olup olmayacağı ise henüz net değil.

Kaynak: Reddit Is Testing Its Own Version of Verified Accounts – CNET