Skip to main content

Reddit, Vy Capital’ın liderliği üstlendiği E Serisi yatırım turunda 250 milyon dolar yatırım aldı.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından Reddit, E serisi yatırım turunu 250 milyon dolar yatırım alarak tamamladı. Yatırım turuna mevcut yatırımcılar Andreessen Horowitz, Sequoia Capital ve Tencent Holdings de katıldı. Reddit, bu yatırımla birlikte bütçesine eklediği 250 milyon doları, iş gücünü yüzde 100 büyütmek ve kullanıcı kitlesini hızlı bir şekilde arttırmak için kullanacağını belirtti.

Kullanıcılarını Wall Street devlerine karşı bir araya getiren GameStop olayıyla gündeme gelen Reddit, dünyada ses getirmişti. Reddit forumu r/WallStreetBets, batmakta olan GameStop hisselerinin değer kazanmasını sağlamış; bu da sosyal mecraların yükselişini bir kere daha kanıtlamıştı. Reddit ayrıca, geçtiğimiz günlerde yayınladığı 5 saniyelik Super Bowl reklamıyla da bilhassa ABD’nin gündemindeydi.

Reddit, içerik alanlarındaki yatırımlarına devam edeceğini belirtmiş, geçtiğimiz Aralık ayında kısa video platformu Dubsmash‘i satın aldığını duyurmuştu. Dubsmash, şu anda TikTok’un en büyük rakiplerinden biri konumunda. 2017 yılında kendisini sosyal bir platforma dönüştürmeye başlayan uygulama, merkezini Berlin’den Brooklyn’e taşıdı. Bu yılın başında ise Dubsmash, ABD’nin kısa biçimli video pazarında, uygulama yüklemelerine göre sayıldığında TikTok’tan sonra ikinci sıraya yerleşti. Öte yandan Reddit ise, pandemiyle birlikte kullanıcılarının 2020’de, iki kat daha fazla video yayınlayarak günlük 52 milyon aktif kullanıcıya ulaştığını paylaştı.