Skip to main content

173 yıllık tarihi ile Türkiye’nin en köklü kurumlarından biri olan PTT, Pttcell markasıyla mobil iletişim sektörüne giriş yapıyor, PTT’nin telefonu simgeleyen ‘T’si mobil olarak geri dönüyor PTT bu yeni ürünü…

173 yıllık tarihi ile Türkiye’nin en köklü kurumlarından biri olan PTT, Pttcell markasıyla mobil iletişim sektörüne giriş yapıyor, PTT’nin telefonu simgeleyen ‘T’si mobil olarak geri dönüyor
PTT bu yeni ürünü ile posta, banka ve lojistik hizmetlerine ek olarak Pttcell markası adı altında mobil iletişim hizmeti de sunmaya başlıyor. PTT’nin telefonu simgeleyen ‘T’sini mobil olarak geri döndüren Pttcell’in, mobil şebeke ve teknik alt yapısı ise Avea tarafından oluşturuluyor.
T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, PTT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Osman Tural ve Avea CEO’su Erkan Akdemir’in katılımıyla 29 Ocak’ta gerçekleştirilen basın toplantısında, “Türkiye’yi seviyoruz, hesaplı hattı sunuyoruz” söylemiyle yola çıkan Pttcell’in mobil iletişimde yaratacağı değerin yanı sıra hedefleri de açıklandı. 
PTT’nin T’si mobil olarak geri dönüyor

Basın toplantısında yaptığı konuşmada PTT’nin telefonu simgeleyen ‘T’sinin, Pttcell ile mobil olarak geri döndüğünü ifade eden PTT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Osman Tural yaptığı açıklamada; “PTT Genel Müdürlüğü olarak, ülkemiz insanına fayda sağlayacak çalışmalar yapmaya devam ediyor, bilim ve teknolojik gelişmeleri takip ederek, hizmetlerimizin gelişimini ve sürekliliğini sağlamayı hizmet politikamızın temeli kabul ediyoruz.” şeklinde konuştu.
Avea CEO’su Erkan Akdemir işbirliğine yönelik; “173 yıllık geçmişi ile ülkemizin köklü ve güvenilir kurumlarından olan PTT ile Türkiye’nin en dinamik ve en genç GSM operatörü Avea olarak yaptığımız işbirliğiyle çok ses getirecek bir projeyi hayata geçirdik.” açıklamasını yaptı. 

İlk aşamada faturasız tarife ile 200 PTT merkezinde satışa sunulacak olan Pttcell’in, Mart ayı sonunda tüm PTT merkezlerinde satılması hedefleniyor.