TEKNOLOJİ

DigitalAge | 12.02.2019 - 11:04

PTT, 2019’da drone ile kargo dağıtacak

PTT, drone ile kargo teslimatına resmen başlıyor. Detaylar haberimizde…

PTT Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Bozgeyik, drone ile kargo dağıtımına başlayacaklarını açıkladı. Bozgeyik açıklamasında, ” 2019’dan çok umutluyuz. Büyüme trendimiz son yıllarda her yıl rekor kırarak gerçekleşiyor. İnşallah drone ile kargo taşımacılığını bu yıl başlatmış olacağız” ifadelerine yer verdi.

Drone ile kargo teslimatı ilk etapta Ankara’da başlayacak

PTT Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Bozgeyik, pilot il olarak Ankara’da başlayan drone ile kargo dağıtımı İstanbul ve İzmir’de de yaygınlaştırılacaklarını belirtti.

Türkiye’de drone ile kargo teslimatı dönemini başlatacak olan PTT’nin Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Bozgeyik, Vatandaşların kargolarını istedikleri yerde, istedikleri zamanda, kendilerine gönderilen özel şifre vasıtasıyla alabileceğini söyleyerek,  Kargomatik makinelerinden 100 tanesinin pilot il olarak Ankara’ya yerleştirildiğini belirtti. Bozgeyik, ”Kargo hizmetlerimizde, gün içerisinde evde bulunamamadan kaynaklanan sorunları aşabilmek için kendi mühendislerimizle yerli ve milli ”Kargomatik’lerimizi ürettik. Hükümetimizin İkinci 100 Günlük Eylem Planı projeleri arasında yer alan yerli ve milli Kargomatik makinelerimizden 100 tanesini pilot il olarak Ankara’ya yerleştirdik. Şimdi İzmir ve İstanbul’da da bu projemizi yaygınlaştırıyoruz. Bu projemizle vatandaşlarımızın kendilerine ulaştırılacak kargoları günün istenen saatinde, istedikleri noktadan, gönderilen özel şifrelerle alabilmelerine imkan sağladık.” dedi.