Skip to main content

İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği’nin (İDA), bu yıl üçüncü kez düzenlediği ‘PRİDA İletişim Ödülleri’ sahiplerini buldu.

İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği’nin (İDA) bu yıl ikincisini organize ettiği PRİDA İletişim Ödülleri düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Ajans temsilcilerinin, iş dünyası ve sektör derneklerinden profesyonellerin, akademisyenlerin ve üniversite öğrencilerinin katıldığı törende başarılı iletişim çalışmaları, uzun süreli işbirlikleri ve iletişim ustaları ödüllendirildi. Organizasyonda başarılı iletişim çalışmalarına 42 ödül verilirken 8 işbirliği ve 4 iletişim ustası ödüllendirildi.

Üç dalda büyük ödül

Başvurdukları bölümde en yüksek puanı alan projelere ise 3 ana kategoride Büyük Ödül verildi. Stratejik İletişim Büyük Ödülü ‘Geleceğin Tarımı” projesiyle Linkus PR ve Coca-Cola Türkiye’ye; Pazarlama İletişimi Büyük Ödülü ve Dijital ve Sosyal Medya Büyük Ödülleri ise ‘Hafritur – Bizi İzlemeye Devam Edin!’ projesiyle Tick Tock Boom ve Ford Trucks’a verildi. Proje aynı zamanda Facebook Özel Ödülü’ne de layık görüldü. Ezber Bozan Proje ödülünü ise “PubG Fener Alayı” projesi ile Rafineri ve Yapı Kredi aldı.

İletişim sektöründe 20 yıldan daha uzun süre bulunarak çalışmalarıyla sektörün önemli isimlerinden; Ergun Gümrah, Esra Şengülen Ünsür, Selin Süter ve Jüliet Demircioğlu “Sektöre Gönül Veren Usta” ödülüne layık görüldü.

Üniversite öğrencilerinin yaratıcı fikirlerini ve sunum becerilerini desteklemek ve başarılı projelerini hayata geçirirken yanlarında olmak amacıyla hayata geçirdiği İDA Akademi Ödülleri de aynı gecede sahiplerini buldu. Dereceye giren İstanbul Aydın Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi’nden 3 ekip ile birlikte Reklamverenler Derneği Yaratıcılık Özel Ödülü’ne hak kazan Kadir Has Üniversitesi ekibi de sahnede ödüllerini aldı.

Ödüle hak kazananların tam listesine www.pridaodulleri.org ve www.idaakademi.org web sitelerinden ulaşılabilirsiniz.