Skip to main content

Kapital Medya Londra tarafından gerçekleştirilen Polaris Ödülleri sahiplerini buldu.

13-14 Mart tarihlerinde Birleşik Krallık başkenti Londra’da gerçekleşen 23. Avrupa Siyasi Danışmanlar Derneği Konferansı (European Association of Political Consultants) global trendler dikkate alınarak belirlenen “Kutuplaşma” teması etrafında 21 ülkeden politik liderleri, siyasi danışmanları, kampanya yöneticilerini, araştırmacıları ve akademisyenleri bir araya getirdi.

En İyi Siyasi İletişim Kampanyaları Ödülleri Verildi

23. Avrupa Siyasi Danışmanlar Derneği Konferansı ikinci kez düzenlenen Polaris Ödülleri’ne de ev sahipliği yaptı. Global çapta tüm siyasi iletişim kampanyalarının katılımına açık olan ve ABD, Arjantin, Meksika, Brezilya, Almanya, Türkiye, İsveç, Norveç, Rusya ve Hindistan’ın da aralarında bulunduğu birçok ülkeden başvurular alan Polaris Ödülleri; kazananların açıklandığı ödül töreni ile sahiplerini buldu. İsmini liderlere yol gösteren Kutup Yıldızı (Pole Star)’ndan alan Polaris Ödülleri’ne katılan projeleri 22 kişilik uluslararası bir jüri değerlendirdi. Saha, bağış toplama, mobil, sosyal medya, radyo, TV ve dijital iletişim kampanyalarından en iyi mizah kullanımına kadar toplam 21 ana kategoride katılım alan ve ikinci yılında başvuru oranını yüzde 35 oranında artıran yarışmada, kapsamlı bir değerlendirme sürecinin ardından 13 kategoriden dünya çapında 39 ödül verildi.

Sosyal Medya, Dijital Kampanya, En İyi Mizah Kullanımı ve En İyi Mobil Kampanyalar kategorilerinin en çok başvuru toplayan bölümler olduğu Polaris Ödülleri’nde ESPLANADA.agency, Karakoyun Strategies, Narva Communications, Roldan Carreon y Asociados, Campaigns and Technology, Future Crowders, Transcenda, Conservative Party of Norway (Hoyre) ve Inventum Group altın ödüllerin sahipleri oldu. Türkiye’den katılım gösteren Beylikdüzü Belediyesi ise Mobil Kampanyalar kategorisinden bir adet gümüş Polaris Ödülü kazanırken, PR Kampanyaları ve En İyi Mizah Kullanımı kategorilerinden ise Bronz Polaris heykelciklerine hak kazandı.

2018 Polaris Ödülleri kazananlar listesine buradan ulaşabilirsiniz.