Skip to main content

Sony’nin oyun piyasasındaki amiral gemisi PlayStation 4’e özel üretilen en iyi 10 PlayStation VR oyununu sizler için derledik…

Son zamanların en çok konuşulan konularının başında Virtual Reality (Sanal Gerçeklik) geliyor. VR için ilk aşamada salt eğlence odaklı içeriklerle ortamı ısıtıyor desek yanlış olmaz. Evet, potansiyeli çok büyük bir teknolojinin henüz daha emekleme çağındayız. Adım adım eğitim, sağlık, sosyal yaşam gibi daha ağır ve gündelik hayatımızı etkileyecek bir dönüşüm yaşayacağından da hemfikirizdir.

HTC, Samsung, Sony, Valve gibi markalar ise şu an için VR teknolojisinde öncü durumdalar. HTC Vive’ın, Oculus Rift’in, Samsung Gear VR’ın, Sony PlayStation VR’ın da kendine özgü özellikleriyle rakiplerinden üstün/aşağı yönleri var. Ama dosyamızın konusu; cihazların teknik altyapıları, kapasiteleri, özelliklerinden ziyade içerik açısından bize neler vaat ettikleriyle ilgili. Bu düşünceyle ilk olarak halihazırda henüz deneme fırsatı bulamadığımız, Sony’nin oyun piyasasındaki amiral gemisi PlayStation 4’e özel üretilen en iyi 10 PlayStation VR için oyununu inceleyelim.

1- Batman: Arkham VR

Batman’in olduğu herhangi bir listede, başka bir şeyin birinci olması düşünülemez. Hele ki bize Batman olacağımız vaat ediliyorsa. İlk olarak E3 2016’da duyurulan, geçtiğimiz günlerde de tadımlık deneyim videoları yayınlanan Batman: Arkham VR o videolarda bile o kadar iyi gözüküyor ki, Ekim ayına kadar nasıl sabredeceğimiz meçhul.

Devamı için sayfa numaralarını kullanabilirsiniz…

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10