Skip to main content

Sony’nin sanal gerçeklik teknolojisi PlayStation VR’ın çıkış tarihi sonunda açıklandı. İşte PlayStation VR çıkış tarihi ve fiyatı…

Game Developers Conference 2016’da, tüm dünyanın merakla beklediği sanal gerçeklik teknolojisi PlayStation VR’ın çıkış tarihi resmileşti.

PlayStation VR önümüzdeki Ekim ayında, 399 dolarlık yurt dışı fiyat etiketiyle satışa sunulacak. Sony’nin sanal gerçeklik sistemi 599 dolarlık Oculus Rift ve 799 dolarlık HTC Vive gibi rakip sistemlerden daha ucuz olduğu ortaya çıktı. Fiyat PS4 veya oyun kumandalarını kapsamıyor, ancak zaten rakiplerin paketlerinde de kullanım için gerekli masaüstü ekipmanlar yer almıyor.

playstation vr

Ülkemizde ise PlayStation VR’ın 1400-1500 arasında bir satış rakamına sahip olacağı tahmin ediliyor. Sony PlayStation VR’ı satın alanlara The Playroom in VR adlı özel VR oyunu hediye edilecek.

Sony’nin PlayStation VR için paylaştığı teknik özellikler arasında, başlık 5.7 inç, her bir göze 960 x RGB x 1080 piksel çözünürlüklü görüntü sunabilecek, 100 derecelik görüş açılı ekran OLED ekran barındırıyor. Her bir piksel RGB renk gamını eksiksiz şekilde destekliyor.