Skip to main content

Xiaomi’nin geçtiğimiz hafta POCO markasından çıkan ilk akıllı telefonu POCO F1, Hindistan’da resmi olarak lanse edilmişti. Telefon şimdi global pazarlara açıldı.

Geçtiğimiz hafta Hindistan’da resmi olarak tanıtılan Xiaomi‘nin yeni POCO markasından çıkan ilk akıllı telefon POCO F1’in global tanıtımı  yapıldı.

Fiyat performans oranıyla dikkat çeken Xiaomi‘nin yeni markası POCO’nun F1 modeli Paris, Jakarta ve Hong Kong’da lanse edildi. Xiaomi’nin Pocophone markası, tıpkı diğer markalarda olduğu gibi uygun fiyatlı amiral gemileri sunan bir seçenek olacak.

POCO F1 özellikleri

Gücünü Snapdragon 845 işlemciden alan POCO F1’de amiral gemilerde alıştığımız cam arka yüzeylerin aksine çok daha dayanıklı ve sert kaplamalı polikarbonat kullanılmış. Cihaz yrıca rakiplerinden farklı olarak modelde ısıyı %300 daha hızlı dağıtabilen LiquidCool soğutma teknolojisi kullanıyor.

Xiaomi’nin geniş ekran çentiği üzerine kurduğu POCO F1, çerçevesiz tasarımıyla geliyor. Çentiğinde yüz tanıma için kızılötesi görüntüleme donanımları yer alan telefonda, bu sayede biyometrik girişi oldukça güvenli bir hale getirilmiş.

Teknik özellikleriyle oldukça güçlü olan 6.18 inç büyüklüğündeki model, Full HD+ çözünürlük sunuyor. Yapay zeka destekli 12 Megapiksel ve 5 Megapiksellik arka kameraya ek olarak 20 Megapiksellik ön kamera modelde kullanılmış.

6 ve 8 GB RAM seçeneklerinin bulunduğu modelin 64, 128 ve 256 GB dahili depolama seçenekleri mevcut. Quick Charge 3.0 destekli 4000 mAh bataryadan gücünü alan POCO F1, özelleştirilmiş MIUI arayüzünü kullanıyor.

Xiaomi POCO F1 fiyatı

Model ile kişilere 6 GB RAM / 64 GB, 6 GB RAM / 128 GB ile 8 GB RAM / 256 GB olmak üzere üç farklı versiyon sunuluyor. Burada 256 GB’a kadar microSD desteği de aktif olarak yer alıyor. Resmi bilgiye göre 6 GB RAM ve 64 GB için 329 euro olarak karşımıza çıkıyor.

Xiaomi POCO F1 Türkiye’de satılmayacak

Hindistan’dan sonra global pazara açılan Paris, Jakarta ve Hong Kong‘da da lanse edilen Xiaomi POCO F1’in, sunumdaki görselindeki listede Türkiye’nin yer almadığı görüldü. İlk yayımladığı listeyi  güncelleyen ve Türkiye’yi kaldıran firmanın, bu değişikliği neden yaptığı ile ilgili bir bilgi henüz paylaşılmadı.