Skip to main content

Periscope uygulamasında yapılan güncellemeyle fazla paylaşım yapanları artık sessiz konuma taşıyabilirsiniz

Canlı yayın uygulamalarının yıl içinde artmasıyla gazeteciler, medya kurumları ve kendilerini haber etkinliğinin içinde bulan sokaktaki insanların işini kolaylaştırdığını söylemek mümkün.

Ancak bağımlılık yaratan doğasından kaynaklı uygulamada yayın yapan kullanıcılardan gelen bildirimlerin karışıklık yarattığı notunu düşelim. Çoğu zaman Twitter’ın canlı yayın uygulaması Periscope hakkında belki de en büyük şikâyetlerden biri de bu.

Kullanıcıların derdine derman olmak isteyen Periscope, durumu anlamış olacak ki çözüm odaklı adımını attı.

Periscope’un iOS uygulamasına gelen güncelleme, takip edilen yayın yapan kullanıcılardan gelen bildirimleri sessize almaya imkân tanıyor.

Böylelikle Periscope’ta takip ettiğiniz hesapların çoğunun nadiren yayın yaptığını, ancak bir kullanıcının Periscope’ta birden fazla yayın yaptığını göz önüne alırsak; artık bu bildirim çılgınlığına bir son verebilirsiniz.
Söz konusu kullanıcılardan canlı yayın yaptığına dair gelen bildirimleri sessize alabilirsiniz.

Uygulamada birini sessize almak için şu adımları izlemeniz yeterli: Bildirimlerini almak istemediğiniz kullanıcının profil sayfasını ziyaret edin. Takip ediyor (following) ikonunun yanındaki butona dokunun.

Uygulamayı açtığınızda, ana sayfanızda kullanıcıların yaptığı yayınlarını görmeye devam edeceksiniz. Ancak sizi bir daha bildirimleriyle rahatsız etmeyecek.

Kaynak: The Verge