Skip to main content

Papara’nın sunduğu yeni nesil harçlık kartı Edu Card, öğrencinin yanında nakit para taşıma zorunluluğunu ortadan kaldırırken, kâğıt veya madeni para ile bulaşan hastalık riskine de son veriyor.

Yerli ödeme sistemleri şirketi Papara’nın ilk olarak İstanbul’da başlattığı ve Türkiye’ye yaymayı amaçladığı harçlık projesi ‘Papara Edu Card’, öğrencilerin hayatını kolaylaştırmayı hedefliyor. Papara’nın okul kantinlerine ücretsiz olarak kurduğu sistem sayesinde öğrenciler, kağıt veya madeni para ile alışveriş yapmak zorunda kalmayıp, ödemelerini temassız bir şekilde gerçekleştirebiliyor.

Ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik yeni nesil ücretsiz harçlık kartı olan Papara Edu Card, güvenli ve temassız ödeme imkanı sağlıyor. Veliler ise çocuklarının harcamalarını elektronik ortamda takip edip, gerekli olduğu takdirde kendi Papara hesaplarından öğrencilerinin hesaplarına ücretsiz harçlık gönderebiliyor. Kartlara günlük, haftalık veya aylık olarak harçlık talimatı da verebildiğini belirtelim.

Geçtiğimiz yıl ilk kez uygulanan Papara Edu Card projesinden veliler ve öğrencilerin çok memnun kaldığını belirten Papara CEO’su Ahmed Faruk Karslı, “EDU Card’lar ile öğrencilerimizin nakit kullanmadan günlük harcamalarını temassız gerçekleştirmesini, böylece kâğıt veya madeni para ile bulaşan bakteri ve virüslerden uzak durmasını sağlıyoruz. Bu proje, COVID-19 salgınından çok önce başladı ama Türkiye genelinde etkili olan pandemi sürecinde oldukça önemli hale geldi. Biz Papara ekibi olarak bu riskin her zaman farkındaydık ve maalesef Covid-19 da bizim bu yaklaşımımızı haklı çıkardı” dedi.

Projenin ilk yılında 25 bin kullanıcıya ulaştığını ifade eden Karslı, “Yeni nesil harçlık kartı Edu Card’ı yıl sonuna kadar 2200 okula ulaştırmayı hedefliyoruz. Bu sene İstanbul’a ek olarak Ankara, Kocaeli, Eskişehir, Muğla illerinden başlayarak diğer illerdeki okul kantinlerine de ulaşıp, Türkiye’de yaygınlaştırmayı amaçlıyoruz. Ayrıca kısa sürede tüm resmi okul kantinlerinde kartla ödeme yapılabilmesi için gerekli altyapıyı da kurmaktayız” diye konuştu.