İŞ DÜNYASI

DigitalAge | 15.05.2012 - 11:34

“Özrümüzle Üretiyoruz” projesi engellileri iş sahibi yapıyor

Avea, Fiziksel Engelliler Vakfı (FEV) işbirliği ile 7 yıldır sürdürdüğü, engelli istihdamına yeni bir anlayış getiren “Özrümüzle Üretiyoruz” Projesi’nin 2012 yılı, hedef programını Engelliler Haftası’nda açıkladı. 2005 yılından beri aldığı başarılı sonuçlar nedeniyle bu yıl 7. çalışma dönemine giren “Özrümüzle Üretiyoruz” projesi; Şubat 2012 tarihine kadar 2921 engelliye istihdam sağladı. Bu proje kapsamında, 2012 yılında […]

Avea, Fiziksel Engelliler Vakfı (FEV) işbirliği ile 7 yıldır sürdürdüğü, engelli istihdamına yeni bir anlayış getiren “Özrümüzle Üretiyoruz” Projesi’nin 2012 yılı, hedef programını Engelliler Haftası’nda açıkladı.

2005 yılından beri aldığı başarılı sonuçlar nedeniyle bu yıl 7. çalışma dönemine giren “Özrümüzle Üretiyoruz” projesi; Şubat 2012 tarihine kadar 2921 engelliye istihdam sağladı. Bu proje kapsamında, 2012 yılında 800 engelliye yeni iş imkanı yaratılması hedefleniyor.   

Projenin Türkiye’deki en kapsamlı engelli kariyer çalışması olduğunu vurgulayan Avea Kurumsal İletişim Direktörü Füsun Feridun, “Avea olarak toplumsal sorunlara kalıcı çözümler getirmek amacıyla, proaktif ve uzun vadeli sosyal sorumluluk projelerinin hayata geçirilmesine katkı sağlamayı öncelikli görevlerimiz arasında görüyoruz. Engelli vatandaşlarımıza sürdürülebilir ve kalıcı çözümler sunmayı da bu noktada önemsiyoruz. Bu proje ile 2005 yılından bu yana, Türkiye’nin temel sorunlarından biri olan istihdama katkı sağlamaktayız. Türkiye’de birçok kurum, engellilerin kişisel gelişimleri için eğitimler düzenlemektedir ancak Özrümüzle Üretiyoruz projesi, engellilerin özel sektörde iş sahibi olmasına yönelik hayata geçen en somut ve en kapsamlı proje. Bu proje ile 3 bine yakın engelli vatandaşımız iş sahibi olarak ekonomik olarak kendi başlarına ayakta durmayı başarırken, ailelerine de destek oldu. Ama bundan da önemlisi, sosyal yaşamın içerisine girdiler ki bunun bizim için taşıdığı önemin değeri gerçekten ölçülemez. Bu kapsamda da projemizi 7. yılında da sürdürüyoruz” dedi.