Skip to main content

TECNO Mobile’ın 6000 mAh pil ve Helio G80 işlemcisiye sahip yeni akıllı telefonu POVA oyunseverler için güçlü bir alternatif olarak dikkat çekiyor.

Son teknolojileri erişilebilir fiyatlarla geniş kitelere ulaştırma amacıyla yola çıkan ve dünya çapında yaklaşık 60 gelişmekte olan pazarda var olan önemli bir küresel oyuncu olan TECNO Mobile tarafından geliştirilen POVA akıllı telefon serisi kendi segmentinde deneyim ve tasarım açısından öne çıkan özelliklere sahip. Geniş depolama alanı, yapay zeka destekli kamera özellikleri, uzun süreli pil ömrü ve oyun oynamayı destekleyen HyperEngine oyun teknolojisi ile POVA, özellikle oyunseverlik ilgisini çekecek bir cihaz.

POVA’nın öne çıkan özellikleri

POVA, kullanıcılara 30 günlük bekleme süresi ve 8 gün kesintisiz müzik çalma olanağı sağlayan 6000 mAh’lik bir pil kapasitesi ile donatılmış. Pil, 18W çift IC flaş şarj cihazıyla destekleniyor ve bu sayede şarj verimliliği yüzde 20 artıyor.

Yüksek performanslı deneyim arayan oyuncular için POVA’nın HyperEngine oyun teknolojisine sahip 128 GB + 6 GB donanımı kesintisiz bir deneyim sunarak dinamik performans ve uzun oyun süresi sağlıyor. Helio G80 oyun işlemcisi, yüksek yoğunluklu oyunlarda oyun moduna geçerek akıllı kaynak yönetimi ve gelişmiş güç yönetimi sağlıyor.

Yapay zeka ile yenilikçi kamera

Yeni POVA, 13 megapiksel odak uzaklığına sahip arka kamera ve 8 megapiksel AI selfie ön kameraya sahip. Cihazın gelişmiş kameraları, profesyonel seviyede fotoğraflar çekerek TECNO Mobile’ın akıllı telefon fotoğrafçılığında yapay zeka teknolojilerinin yenilikçi kullanımını daha da kanıtlıyor.

POVA’yı tarzınıza göre özelleştirin

Cihaz, Android 10 işletim sisteminin özelleştirilmiş bir sürümü olan HiOS üzerinde çalışıyor. Bu sürüm cihazı istediğiniz gibi tarzınıza uyacak şekilde özelleştirme imkanı sunuyor. İşletim sistemi ayrıca, kullanıcıların belleği boşaltmasına, uygulamaları dondurmasına, uygulamalara veri erişimini sınırlandırmasına ve daha fazlasına olanak tanıyan yardımcı uygulamalarla birlikte geliyor.