Skip to main content

‘Oy ve Ötesi’ platformu, İstanbullu seçmeni şehrin geleceğini belirlemede inisiyatif sahibi olmaya teşvik ediyor.

‘Oy benim, saymak da görevim’ söylemiyle yola çıkan ‘Oy ve Ötesi’ yerel seçimlere iki aydan az bir zaman kala İstanbulluları gönüllü gözetmen olarak oylarını kendilerinin sayması için sandık başına bekliyor.

Tüm partilerden bağımsız ‘Oy ve Ötesi’ platformu, seçim günü görev almak isteyen 33 bin gönüllüyü İstanbul genelindeki sandıklarda görevlendiriyor. Seçim günü gönüllü sandık gözetmenlerinin denetiminde açılan her oy, gönüllü gözetmenler tarafından kayıt altına alınacak ve oyveotesi.org üzerinden paylaşılabilecek.

Seçim günü sandık başında gözetmen olmak isteyen İstanbulluların, ‘Oy ve Ötesi’ platformuna kayıt olmak için oyveotesi.org sitesine girmesi, kullanımı kolay kayıt adımlarını takip ettikten sonra gönüllü çalışmak istediği ilçeyi seçmesi yeterli.

Türkiye’de demokrasi bilincini artırmayı hedefleyen Ortak Nokta Derneği ile birlikte çalışan Oy ve Ötesi, 2014 yerel seçimlerinde İstanbul ayağının başarıyla tamamlanması durumunda, önümüzdeki diğer seçim dönemlerinde proje modelini tüm Türkiye genelinde yaymayı hedefliyor.