Skip to main content

Babyliss’in son derece pratik, 3 farklı stil seçim imkânı sunan otomatik saç maşası BaByliss C1600E Curl Secret Optimum’a yakından bakalım.

Pandeminin hayatımıza girmesiyle birlikte, evimizde geçirdiğimiz sürelerde kişisel bakımımız için saç kesiminden, şekillendirmeye kadar kendi ihtiyaçlarımızı karşılamayı denedik. Güzellik ve bakım trendleri pandemiden nasibini aldı ve bizi pratik çözümlere yöneltti. Zamanımızın çoğunu evlerde geçirmemize rağmen bu dönemde evimizde saç sağlığımızı koruyacak, stilimizi yaratacak ve kendi kendimizin kuaförü olmamızı sağlayacak ürünler, evde güzellik ve bakım kategorisinde Google’da en çok aranan ilk 10 arasında yer aldı. Bu dönemde yine hijyenik olduğundan ve evde kolaylıkla kullanılabildiğinden Babyliss’in son derece pratik otomatik saç maşasına da ilgi oldukça arttı. Saçlarda farklı stillerde bukleler yapabilen BaByliss C1600E Curl Secret Optimum’a yakından bakalım.

Tasarım

Normal saç maşalarına göre oldukça farklı ve pratik bir saç maşası olan BaByliss C1600E Curl Secret Optimum’un LCD ekranında otomatik ayarlı 3 farklı stil seçim imkânı sunan bir buton bulunuyor. İnce tasarımlı tutma sapı olan BaByliss C1600E Curl Secret Optimum Otomatik Saç Maşası, daha doğal bir görünüm için buklelerin yönü seçilebildiği bir buton da mevcut. 180°C’den 230°C’ye varan ısı ayarıyla bukle modelini seçme olanağı veren ürün, saçlara zarar vermeyen seramik kaplamayla geliyor. Hızlı ısınma özelliğine sahip olan maşanın bukle yuvası çapının 29 mm olduğunu da belirtelim.

BaByliss Curl Secret Optimum

Nasıl kullanılıyor?

Saçlarınızda istediğiniz dalgalı görünüm için önce bukle kimliğinizi sonra saç yapınızı ve tüm bunların sonucu olarak da saç maşanızı tanımanız gerekiyor. Saç maşalarının kalınlıkları artıp inceldikçe verdikleri dalga şekli de değişir. Yani kalın çaplı bir maşa ile ince bir maşanın vereceği dalga hacmi farklı olacaktır. BaByliss C1600E Curl Secret Optimum Otomatik Saç Maşası bu anlamda 3 farklı stil seçim olanağı veren çok pratik bir cihaz. İnce saçlar için 180°C ısıda 8 saniyede (doğal bukle), normal saçlar için 200°C ısıda 10 saniyede (orta bukle) ve kalın saçlar için 230°C ısıda 12 saniyede (sıkı bukle) belirgin bukleler oluşturulabiliyor.

BaByliss Curl Secret Optimum

Saçı kendi kedine saran Babyliss saç maşası, istediğiniz saç stilini seçebileceğimiz son derece pratik bir ürün. Saçınızın yapısına göre 180°C ve 230°C arasındaki sıcaklık değerlerinde saçınıza uygun dalgayı oluşturmanıza olanak sağlayan maşa, saçı tuttuktan sonra belirlenen saniyelerde sesli uyarı veriyor ve ve saçı bırakıyor.

BaByliss Curl Secret Optimum

Özellikler ve performans

Evde saç şekillendirmenin en profesyonel yollarından biri olan saç maşaları kadınların kişisel bakımlarında oldukça önemli bir yer teşkil ediyor. Durum böyle olunca saçlarımızın sağlığı için en iyi saç maşasını seçmek de son derece önemli. Her saç tipi farklı olduğu gibi, farklı ısı seviyelerini seçebildiğiniz bir saç maşası, saçınıza ısının daha az zarar vermesine yardımcı olur. Saçımızı güzelleştirmek isterken zarar vermeme noktasında tam da bu ihtiyaca cevap veren BaByliss C1600E Curl Secret, dijital göstergesiyle saçınıza uygun sıcaklığı kolayca ayarlamanıza imkân veriyor. Maşanın saçların yumuşaklığını ve parlaklığını artıran iyon teknolojisiyle donatıldığını belirtelim.

BaByliss Curl Secret Optimum

BaByliss C1600E Curl Secret ile istediğiniz saç stiline göre seçebileceğiniz mod’lara yakından bakalım…

Cihazı prize taktıktan sonra açma tuşuna bastıktan sonra otomatik veya manuel modu seçebiliyosunuz.

Otomatik mod: Bu modda cihaz otomatik olarak istediğiniz bukle çeşidine göre size uygun en iyi ayarı seçiyor. Sıkı bukleler için I/O düğmesini kısa süre, gevşek bukleler için iki kez, dalgalar içinse 3 kez basmak gerekiyor.

Manuel mod: Cihazda otomatik mod dışında saçınızın doğasına göre uygun sıcaklık ayarı yapılabiliyor.

180°C -190°C ince telli veya hassas saçlar için, 200°C – 210°C normal veya boyalı saçlar için, 220°C -230°C ise kalın telli saçlar için öneriliyor. İstenen etkiye göre, hafif bukleler için en kısa ısınma süresini, daha sıkı bukleler içinse en uzun süreyi seçebilirsiniz.

İstenen sonuca göre düğmeye basarak bukle yönü de seçebiliyorsunuz, bu ayar sıra ile bir yönde ve ardından karşı yönde bukleler yaratmanızı sağlıyor.

babylisse-curl-secret

Tüm ayarları seçtikten sonra saçlarınızın kuru olduğundan emin olun. Üstteki saçları bir toka yardımıyla kaldırarak aşağıdaki saçlarla çalışmanız daha kolay olacaktır. En fazla 3 cm genişliğinde bir saç tutamını cihaza yerleştirdikten sonra cihazın yönünü doğru konumlandırmak gerekiyor. Maşanın aşağıdaki gibi bigudi tarafının size dönük olmasına dikkat etmezseniz saçlarınız cihaza dolanacaktır.

Saç tutamınızı yerleştirdikten sonra sapları kapatın. Sesli sinyal duyulana kadar cihazı aynı konumda tutun. Daha sonra sapları gevşeterek cihazı açtığınızda bukleleriniz oluşmuş olacaktır.

BaByliss Curl Secret Optimum

Cihaz 20 dakikadan daha fazla süre boyunca kullanılmazsa cihazın sıcaklığı otomatik olarak yaklaşık 150 dereceye düşüyor. Cihazı yeniden kullanmak isterseniz bu süreden sonra sadece cihazın saplarını bastırıp ardından gevşettiğinizde cihaz daha önceden seçtiğiniz sıcaklığa geliyor. Cihazın 60 dakikadan fazla süre boyunca aralıksız olarak açık kalırsa otomatik olarak kapandığını belirtelim.

BaByliss Curl Secret Optimum saç maşasını inceledik

Sonuç

Pandemi nedeniyle evlere kapandığımız bugünlerde kadınlar için sağlıklı saçlara sahip olmak; öz saygılarını geliştirmek, zihinsel sağlıklarını korumak ve artırmak oldukça önemli. Özellikle doğal ve havalı saç modelleri için kullanılan saç maşaları arasında son derece pratik teknolojisiyle dikkat çeken BaByliss C1600E Curl Secret Optimum, 3 otomatik bukle ayarıyla adeta kendinizin kuaförü olmanızı sağlayacak bir saç maşası. Doğal (bol) bukleler, sofistike (geniş) bukleler, romantik (sıkı) bukleler yaratabilen BaByliss C1600E Curl Secret Optimum’u genel olarak başarılı bulduğumuzu söyleyebiliriz. Saçlara zarar vermeyen teknolojisi, pratik kullanımı ve tasarımıyla son derece ergonomik olan cihaz bizden tam puan aldı.

Türkiye’de Hakman Elektronik güvencesiyle satılan BaByliss C1600E Curl Secret Optimum’a ve diğer saç şekillendiricilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Teknik özellikler

 • Bukle yuvası: Seramik kaplama
 • Bukle yuvası çapı: 29 mm
 • Otomatik ayar:  3
 • Sıcaklık: 6 ısı ayarı
 • Minimum sıcaklık: 180°C
 • Maksimum sıcaklık: 230°C
 • Ön ısınma süresi: 100 saniye
 • İyon teknolojisi: Var
 • Bukle yönü: Seçilebilir
 • Zamanlama: 8 – 10 – 12 saniye
 • LED uyarı sinyali: Evet
 • LCD ekran: Evet