Skip to main content

Çizgi kahraman Örümcek Adam’ın, yayınlandığı son baskısında hayatı sonlandı.  Yayıncı yazar Stan Lee ve yazar ve çizerlerinden Steve Ditko tarafından oluşturulan ve 50 yıl önce ilk kez Amerikan Amazing Fantasy’de…Çizgi kahraman Örümcek Adam’ın, yayınlandığı son baskısında hayatı sonlandı. 

Yayıncı yazar Stan Lee ve yazar ve çizerlerinden Steve Ditko tarafından oluşturulan ve 50 yıl önce ilk kez Amerikan Amazing Fantasy’de yayınlanan ‘Örümcek adam’ serisi ana karakterin ölümüyle sona erdi.
Independent gazetesinde yer alan habere göre; 50 yıldır New York sokaklarında suçluların peşinde olan süper kahramanın hayatı ‘İnanılmaz Örümcek Adam’ (Amazing Spider Man) serisinin son baskısında son buluyor.

Örümcek Adam’ın 700’üncü baskısı çok ses getirdi. Peter Parker’ın kötü karakter Otto Octavius tarafından gerçekleşen ölümü sosyal ağ platformlarında çok konuşuldu. Çizgi serinin yazarları tarafından öldürülen ikonik kahramanın bu sonu hayranlarına sorulmadan gerçekleşti. Örümcek Adam’ın bu son sayısı için çizgi kahramanın sıkı takipçilerinden bazıları, yazar Dan Slott’a ölüm tehdidine kadar varan sert tepkilerde bulundu.
Ancak uzmanlar, Peter Parker’ın çizgi roman dünyasında belirişinin tam 50 yıl ardından gerçekleşen bu ölüm için hayranların korktuğu kadar bir sonun olmayacağına inanıyor. 
Stan Lee Çarşamba günü (26 Aralık) Twitter üzerinden “Elveda Peter Parker – cesareti için Dan Slott’a teşekkür edebilirsin” mesajını paylaştı. 
Ölen fakat sonradan geri dönen çizgi kahramanlar

Superman

Süper kahraman, kendi sonuyla 1992’de karşılaştı. Ölüm makinesi Doomsday ile mücadeleyi kaybeden yenilmez kahraman bir yıl sonra geri dönüş yaparak maceralarına kaldığı yerden devam etti. 
Batman

93 -94 yıllarında bir dizi etkinlik kapsamında kara şövalye, Bane karakteri tarafından yaralandı. Fakat sonunda paranormal yollarla iyileşerek eski günlerine geri döndü.  
Kaptan Amerika (Captain America)

2007 yılında öldürülen büyük kahramanı, Steve Rogers iki yılın ardından hayata geri döndürdü.