Skip to main content

Mobil operatörü Orange, video paylaşım sitesi Dailymotion’u satın aldı.  2011 yılında Orange, Dailymotion’un yüzde 49’unu 78 milyon dolara satın aldığını açıklayıp kalan yüzde 51’lik kısmını da satın almak istediğini belirtmişti….Mobil operatörü Orange, video paylaşım sitesi Dailymotion’u satın aldı. 

2011 yılında Orange, Dailymotion’un yüzde 49’unu 78 milyon dolara satın aldığını açıklayıp kalan yüzde 51’lik kısmını da satın almak istediğini belirtmişti. Ancak Dailymotion iki yıl beklemek durumunda kaldı. Kalan hisse için 80,6 milyon dolar harcayarak, Orange Dailymotion’un tamamını 168 milyon dolara satın almış oldu. 
TechCrunch‘ın haberine göre, Orange şu anda hisseden küçük bir pay satın alması için kendine ABD’li bir yatırımcı arıyor. Telekomünikasyon şirketinin tek hisse sahibi olarak kalmak istemediği belirtiliyor. 
Türkiye’de YouTube’a erişimin yasaklandığı zamanlarda kullanıcıların tercih ettiği video paylaşım sitesi olan Dailymotion, YouTube’un oldukça gerisinde. Pazar payı söz konusu olduğunda ayda 106 milyon tekil ziyaretçiye sahip Dailymotion sitesinin YouTube’dan ziyade Vimeo ile rakip olduğu söylenebilir.