Skip to main content

OPPO’nun merakla beklenen yeni serisi Reno’nun ilk akıllı telefon modeli Reno, Türkiye’de satışa çıktı.

OPPO’nun merakla beklenen yeni serisi Reno, Türkiye’de satışa çıktı. Reno serisinin ilk telefonu “Reno”,  pop-up kamerası ile dikkat çekiyor.  Pop-up mekanizma, 200.000’den fazla kez başarıyla kullanılabiliyor. Ayrıca, düşmeye karşı koruma mekanizması, telefonun düşmesini gerçek zamanlı olarak algılayabiliyor ve herhangi bir hasarı önlemek için kamerayı otomatik olarak geri çekebiliyor. 16 megapiksel çözünürlüğe sahip pop-up kamera, 1080p 30 fps hızında video kaydı yapılabiliyor.

Reno’da arkada yer alan iki kamera, 3D camın altında bulunuyor. Arkadaki ana kamera 48 megapiksel çözünürlüğünde performans gösteriyor. Reno, 4K videoların 60 fps‘ye kadar çekilmesini destekliyor. Audio Focus teknolojisi, çevredeki sesleri 360 derece kaydetmek için telefonda çoklu mikrofonlar kullanıyor. Reno, 6,4 inç büyüklüğünde panoramik ekran ile geliyor. 2340×1080 piksel çözünürlüğe ve ince bir çerçeveye sahip.

Snapdragon 710 işlemcisi bulunan OPPO Reno modeli, 6GB RAM ve 256GB dahili hafıza özelliklerini taşıyor. Android 9.0 Tabanlı ColorOS 6 Sistemi bulunan Reno’nun pil gücü ise 3765mAh.“Okyanus Yeşili” ve “Karbon Siyah” renk seçenekleri bulunan OPPO Reno,  4.999 TL‘den satışa sunuluyor.