Skip to main content

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Oppo’nun, Türkiye’de yapımı devam eden fabrikasında test üretimine başladığını duyurdu.

Türkiye pazarına 2018 yılı sonunda ofis açarak faaliyetlerine başlayan Çinli akıllı telefon markası Oppo‘nun İstanbul Tuzla’daki fabrikasında üretim aşaması için geri sayım başladı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Oppo’nun üretim tesisindeki yetkililerden bilgi aldı.

Varank, ziyaret sırasında yaptığı açıklamada, “Oppo’nun Tuzla’daki tesisleri, global cep telefonu markaları arasında ana kart dahil tüm sistemlerin CKD sistemiyle Türkiye’de üretildiği ilk fabrika olma özelliğini taşıyor. Fabrikada tam kapasite üretime geçilmesiyle yaklaşık 1000 kişinin istihdam edilmesi bekleniyor” dedi. Varank, yapımı devam eden fabrikada Oppo’nun test üretimine başladığını da açıkladı.

Oppo Türkiye fabrikası ile alakalı, Oppo Türkiye Genel Müdürü Weijian Zhou daha önce yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı, “Oppo, yerli topluma vermiş olduğu sözün bir parçası olarak bir süredir Türkiye’ye daha fazla yatırım yapmayı düşünüyordu. Hazine ve Maliye Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı yetkilileriyle olumlu görüşmeler yaptıktan sonra, yatırım kararımızla ilgili yakında sizlerle daha fazla bilgi paylaşmayı umuyoruz. Bu vesileyle, Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra Hazine ve Maliye Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı’na da gösterdikleri çaba ve olumlu destekleri için teşekkür ederiz.”