Skip to main content

OPPO’nun merakla beklenen Reno 10x Zoom modeli Türkiye’de satışa çıktı.

Gelişmiş kullanıcı deneyimi ve sistem performansıyla dikkat çeken Reno serisinden OPPO’nun yeni modeli Reno 10x Zoom, Türkiye’de kullanıcılarla buluştu. Yeni akıllı telefon, 17 Haziran itibariyle raflardaki yerini aldı. Telefon, 7.999 TL’lik fiyat etiketiyle şu sıralar satın alınabiliyor.

Oppo Reno 10x Zoom gücünü Snapdragon 855’ten alıyor. 8 GB RAM ile birlikte gelen telefonun arkasında üçlü kamera kurulumu bulunuyor. Burada, 48 MP çözünürlüğündeki ana kameraya 13 MP çözünürlüğünde telefoto lens ve 8 MP çözünürlüğünde geniş açılı lens eşlik ediyor. Çift OIS özelliği bulunan kamera kurulumunda, 10x zoom da karşımıza çıkıyor.

Telefonun ön kısmına baktığımızda ise bizi 16 Megapiksel çözünürlüğünde fotoğraflar çeken bir kamera karşılıyor. Bu kamera ile 1080p 30fps video kaydı yapabilmek mümkün. Ön kamerası pop-up tasarıma sahip Oppo Reno 10x Zoom’un kamerasının 0,8 saniyede açıldığı söyleniyor. Reno 10x Zoom, tamamen kesintisiz bir ekran deneyimi sunuyor. 6,6 inç büyüklüğünde ekranda hiçbir delik veya dikkat dağıtacak nesne yer almıyor. Yalnızca 3,5 mm yüksekliğindeki alt şerit, ekran-gövde oranının %93,1 olmasını sağlıyor.

Reno 10x Zoom, konum ve navigasyon hassasiyetini garanti etmek üzere çift frekanslı GPS, L1+L5’i benimsiyor. L1 frekansı sinyali daha hızlı yakalarken, L5 frekansı ise daha fazla hassasiyet sağlıyor. Çift frekanslı GPS, tek frekanslı GPS’e göre yüzde 66,8 daha fazla sinyal doğruluğuna sahip. Android9.0 Tabanlı ColorOS 6 Sistemi bulunan Reno’nun pil gücü ise 4065 mAh (Typ). En yeni VFC flaş şarj algoritması, minimum şarj hızını büyük ölçüde artırıyor. Minimum şarj aşamasında, şarj hızı yüzde 100 oranında artıyor.

“Okyanus Yeşili” veya “Karbon Siyah” renk seçenekleri bulunan Reno 10x Zoom modelinin, 7.999 TL’lik fiyat etiketine sahip olduğunu tekrar hatırlatalım.