Skip to main content

Akıllı telefon markalarından Oppo, 5G bağlantılı ekosistemler için temel ürün teknolojilerini daha da geliştirmek amacıyla Hindistan’da Ar-Ge merkezinde ilk 5G inovasyon laboratuvarını kurdu.

Akıllı telefon markalarından Oppo, 5G bağlantılı ekosistemler için temel ürün teknolojilerini daha da geliştirmek amacıyla Haydarabad’da bulunan Ar-Ge merkezinde bir 5G inovasyon laboratuvarı kurduğunu duyurdu.

Oppo, Hindistan’da kamera, güç-pil ve performans alanlarına tahsis edilmiş üç laboratuvar daha kuracak. Bu laboratuvarlar, dünya çapında kullanılmak üzere en yeni ve en gelişmiş teknolojileri geliştirmeye odaklanacak.

Oppo Araştırma Enstitüsü Başkanı Levin Liu, ‘5G, Oppo’nun teknolojik gelişimi için her zaman temel bir yön oldu. Yerli yeteneklere son derece değer verdiğimiz en önemli pazarlardan biri olan Hindistan’da 5G laboratuvarının kurulmasıyla 5G ekosistemi içindeki temel teknolojilerde daha fazla atılım yapmayı ve ortaklarımızla sektör dönüşümüne yön vermeyi amaçlıyoruz.’ değerlendirmesinde bulundu.

Verilen bilgiye göre, Oppo, 5G’nin küresel pazarlarda ticarileştirilmesini hızlandırmak için Ericsson ve Qualcomm gibi endüstri lideri ortaklarla yakın bir şekilde çalışıyor. Bu sene İsviçre’de ticari bağımsız bir 5G ağı üzerinden ses ve veri gönderimlerini başarıyla tamamlayan Oppo, 5G bağlantısıyla Hindistan’dan ilk WhatsApp aramasını da gerçekleştirdi.