Skip to main content

ChatGPT’nin arkasındaki şirket OpenAI, Dublin’de bir ofis açacağını duyurdu.

Genel merkezi San Francisco’da bulunan OpenAI, Haziran ayında Londra ofisini açacağını duyurmuştu. Dublin ofisi şirketin üçüncü ofisi olacak.

OpenAI konuya ilişkin açıklamasında, “OpenAI olarak yapay zekânın dünyanın her yerindeki insanlar için fırsatlar yaratma potansiyeline sahip olduğuna inanıyoruz. Bunu desteklemek için İrlanda’nın Dublin kentindeki en yeni ofisimizle Avrupa’daki varlığımızı büyütüyoruz. Avrupa pazarına daha iyi hizmet verme konusundaki süregelen taahhüdümüzün bir parçası olarak bu yıl İrlanda’da operasyonlarımızı, güven ve emniyeti, pazara açılma stratejimizi, güvenlik mühendisliğini ve hukuki çalışmalarımızı ilerletecek bir ekip kurmayı planlıyoruz” ifadelerine yer verdi.

OpenAI baş strateji sorumlusu Jason Kwon, şirketin yakın gelecekte daha fazla pozisyon açmayı planladığını söylemişti. Ancak Dublin ofisi, farklı ekiplerde dokuz açık pozisyonla küçük bir başlangıç ​​yapıyor. Dublin ofisinin şirketin Avrupa genel merkezi olmayacağını ve şimdilik ofisi yöneten birinin olmayacağını söyleyen Kwon, Reuters’a yaptığı açıklamada, “Çok hızlı değil, bilinçli bir şekilde büyümeyi seviyoruz çünkü büyümeden önce şirket kültürünün yeni ofislerde yerleşmesini sağlamak istiyoruz” dedi.

OpenAI, Dublin’de ofis açan birçok teknoloji şirketinden biri. Kwon, İrlanda’nın, Meta ve Google gibi şirketlerin kültürüne zaten aşina olan bir yetenek havuzuna erişimin yanı sıra, düzenleme ve iş geliştirme açısından Avrupa ile ilişki kurmak için iyi bir yer olduğunu söyledi.

Kaynak: OpenAI launches office in Dublin with nine job listings – Reuters